Accueil » Zvířata » Její kočka se začala chovat divně, verdikt veterináře byl nečekaný.

Její kočka se začala chovat divně, verdikt veterináře byl nečekaný.

Její kočka se začala chovat divně, verdikt veterináře je nečekaný

Chování její kočky se změnilo. Jeho mazlíček vykazoval známky nepohodlí, které se nezdálo, že by časem zmizely. Obavy byly tak velké, že majitel vyhledal naléhavou veterinární pomoc a diagnóza se ukázala jako odhalující.

Mladý muž se tedy rozhodl vzít svou kočku k veterináři. protože se začala chovat divně. S překvapením zjistil, že netrpí žádnou vážnou nemocí. Ve skutečnosti byl problémem on!

Harrymu Jonesovi je 25 let, žije ve Velké Británii a pracuje v oddělení komunikace jedné společnosti. Sdílí byt s kolegou a žije také se svou devítiměsíční kočkou.

Přečtěte si více
Tato nemoc může vašeho psa zabít za méně než 15 minut!

Změna chování

NedávnoJejí kočka začala v bytě často močit. Ale také neustále škrábe na vchodové dveře a intenzivně mňouká. Kromě toho roztrhal knihu, kterou četl, na kusy.

„Situace vyvrcholila před čtrnácti dny, kdy se mi vyčůral na postel a pak na podlahu. Pak mi řekl, že má problém. Byl jsem rozrušený, myslel jsem si, že má nějakou infekci nebo tak něco,“ řekl místním médiím.

Znepokojen stavem svého domácího mazlíčka, se rychle objednal do zdravotnického střediska. Tam mu veterinář provedl celkové vyšetření. „Potvrdil, že kočka je po fyzické stránce v pořádku,“ vzpomíná mladý muž.

Jeho kočka se začala chovat podivně, myslel na nejhorší, šel na pohotovost a problém byl u něj.Zdroj: Capture Instagram
Co bylo s domácím mazlíčkem špatně?

Ale co tedy bylo se zvířetem špatně? Jonesovi se v hlavě stále opakovala stejná otázka. Veterinář naštěstí našel klíčovou otázku: „Zeptal se mě, jestli jsem v poslední době něco změnil v našem denním režimu,“ vzpomíná.

Přečtěte si více
Navzdory doporučením se ujal toulavé kočky, policie mu zaklepala na dveře

Brit odpověděl, že trpí onemocněním ušního bubínku. a že se zotavuje z operace, přičemž pracuje z domova. Období domácího odpočinku se shodovalo s nástupem Helenina neobvyklého chování.

„Veterinář mi řekl, že moje kočka teď, když jsem celý den doma, chce jen trochu osobního prostoru. Fyzicky je v pořádku, ale trochu se mnou nudí, řekl Harry Jones.
Jeho kočka se začala chovat podivně, myslel si nejhorší, šel na pohotovost a problém byl s ním.Zdroj: Capture Instagram

Opravdu jsem se bála, protože nikdy předtím nic takového neudělal. A to je mu teprve devět měsíců. Má tendenci být docela přítulný a rád se mnou spí v posteli atd.“, řekl.

Pan Jones mu tedy koupil nějaké kočičí hračky, aby se zabavil.. Nyní mu dává více prostoru. Kromě toho také doufá, že se zvíře bude cítit lépe, až se vrátí do práce. Tím se má obnovit dobrý vztah.

Přečtěte si více
5 pachů, které psi nesnášejí a které možná používáte i vy doma

Jeho kočka se začala chovat divně, myslel si to nejhorší, šel na pohotovost a problém byl jeho vlastní.Zdroj: Capture Instagram
Kočičí rutina

Veterinář Jess Welburn se zabýval problémy, se kterými se kočkovité šelmy mohou potýkat při náhlé změně rutiny.

„Když jsou kočky ve stresu, jejich mozek uvolňuje signál, který říká močovému měchýři, aby se vznítil. Trpí pak tzv. idiopatickou cystitidou, která způsobuje, že močí po celém domě. Tento jev je velmi častý, když je narušen kočičí režim. Například když se majitelé stěhují, kupují nový nábytek nebo pořádají večírek.

„Jak Harry Jones najednou trávil veškerý čas v kočičím teritoriu, zvíře to rozrušilo. Po jeho návratu do práce by se vše mělo brzy vrátit do normálu,“ dodal.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Ke čtení
Tato kočka, která byla opuštěna v 7 letech ze srdcervoucího důvodu, se snaží najít rodinu

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.