Accueil » Zvířata » Jsou obojky a zvonky pro kočky zdravé?

Jsou obojky a zvonky pro kočky zdravé?

Kočky se stále častěji stávají nejen králi sociálních sítí, ale také se prosazují jako ideální domácí mazlíčci. V dnešní době je mnohem běžnější najít domov s kočkou. Je to proto, že prostory v domácnosti jsou menší a sdílení času je vzácné. A mnozí se domnívají, že péče o těchto zvířat je minimální.

Jedním z nejčastějších dotazů je používání obojků pro kočky. Při návštěvě obchodu s chovatelskými potřebami nebo některých veterinárních zařízení můžete zjistit. různé kočičí předměty Pískoviště, krmítka a napáječky, hračky, krmivo atd. Obojky jsou jedním z nejatraktivnějších předmětů.

Někteří lidé se skutečně domnívají, že je pro kočky obtížné si na jejich používání zvyknout. Jiní se domnívají, že kočky, které nejsou zvyklé opouštět dům, nepotřebují obojek k identifikaci. Zmiňují také, že špatně snášejí obojky. Navíc by jim to mohlo způsobit stres. A Další argument proti používání obojků se má za to, že tento prvek může způsobit, že kočka bude náchylnější k uvíznutí v určitých oblastech. Kromě toho může při pokusu o uvolnění dojít k nehodě.

Jsou obojky a zvonky pro kočky bezpečné?Zdroj: Capture Instagram

Kočky mohou z domu utéct dveřmi nebo okny a ztratit se. Proto je hlavním doporučením vždy je označit obojkem a visačkou. Nebo, pokud to není možné, podkožní čip s kontaktními údaji na rodinu, aby je bylo možné snadno vrátit.

A chrastítko?

Další častá otázka se týká použití chrastítek nebo jiných hlučných prostředků na obojky. Jsou však tyto doplňky bezpečné a zdravé pro kočky v domácnosti?

Abychom se dozvěděli něco více o tom, jak je tento předmět odedávna spojován s kočkami, musíme se vrátit do středověku. V té době lidé používaly kočky jako lovce. Sloužily k hubení škodlivého hmyzu nebo hlodavců a také jako poplašný signál. Za tímto účelem a také proto, aby se kočky v noci netoulaly, používali lidé prvky, které vydávaly zvuky.

Jsou obojky a zvonky pro kočky zdravé?Zdroj: Capture Instagram

Lze ji tedy považovat za užitečný nástroj. Pravdou však je, že tento malý předmět, který mnozí považují za neškodný, by mohl být na obtíž. kočky. Je to proto, že mají nízkou toleranci vůči stresu. Kočky jsou navíc zvyklé chodit ven a honit ptáky. Tento objekt by tedy mohl sloužit jako varovný signál a zabránit jim v řádném lovu..

Je třeba také zmínit, že se jedná o zvířata s vyvinutým sluchem. Používají ji k detekci poplašných signálů, aby byli stále ve střehu a mohli lovit. Používání chrastítek na obojku a blízkost tohoto prvku k uchu kočky a neustálé zvukové podněty mohou vést ke stresovým epizodám. Ale také ztratit ostrost tohoto smyslu a nedovolit jim klidně se pohybovat nebo pohybovat.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii. Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.