Accueil » Zvířata » Jsou psi kříženci méně často nemocní?

Jsou psi kříženci méně často nemocní?

Častým tvrzením o křížencích je, že jsou méně náchylní k nemocem. nemocný že psi plemene, což má za následek posouzení obou.

Mongrelští psi nejsou v lepším nebo horším zdravotním stavu než čistokrevní psi. Vlastnictví neurčuje kvalitu jejich zdraví ani jejich dlouhověkost. Abychom tento mýtus vyvrátili, poradili jsme se s veterinářem. Guillermo Forero, specialista na psy. Uvádí, že anatomická stavba míšenců a psi Plemeno je naprosto stejné a nemoci jsou stejné bez ohledu na rodokmen.

Nicméně, existují specifické patologie jako je dysplazie kyčelních kloubů, dysplazie loktů, poruchy průdušnice a srdeční poruchy, které se u některých psů vyskytují častěji. Veterinární lékař vysvětluje, že to přispívá k tomu, že se mongrels jsou odolnější vůči nemocem díky tomu, že jsou od mládí v kontaktu s agresivními vnějšími faktory, jako je klima, špatná strava, bakterie a viry, a navíc získávají imunologickou paměť, která je činí odolnějšími vůči některým chorobám. typy onemocnění.

Nicméněneexistuje žádný důkaz, že by to platilo pro všechny. zvířataJe to proto, že vystavení agresivním vnějším faktorům může být pro psy při zachování maximální opatrnosti smrtelné.

Zdroj: Capture Instagram
Proč jsou toulaví psi nemocní méně často než psi čistokrevní?

Skutečnost, že psi mongrelové onemocní méně často než ty vůbec není městskou legendou. Mýtem je přesvědčení, že pouliční psi jsou odolnější než ostatní psi. Jak to? Ano, rozdíl se dělí na dvě proměnné: jednou je slabost čistokrevných psů a druhou je domácí péče, které se dostává míšenci nebo nemíšenci v domácnosti svého majitele.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.