Accueil » Zvířata » Kdo je chytřejší, kočky nebo psi? To je odpověď od odborníků!

Kdo je chytřejší, kočky nebo psi? To je odpověď od odborníků!

Obsah

© Kdo je inteligentnější, kočky nebo psi Toto je odpověď od odborníků!

Věčný spor o relativní inteligenci koček a psů fascinuje milovníky zvířat už desítky let. Podle mnoha odborníků na chování zvířat však otázka, kdo je mezi těmito dvěma zvířaty inteligentnější, nemá jednoduchou odpověď.

Přemýšleli jste někdy, zda jsou psi opravdu chytřejší než kočky? obojí je zvažováno inteligentní zvířata. Kdybychom se jim však postavili v souboji důvtipů, kdo by vyhrál?

Psi nebo kočky: kdo je chytřejší?

Za prvé, inteligence koček a psů se může projevovat odlišně kvůli jejich odlišným evolučním potřebám. Ve skutečnosti si psi ve své rodové roli lovců a lidských spolupracovníků vyvinuli pozoruhodnou schopnost poslušnosti a učení se rozkazům. Na druhou stranu se kočky, jako samotářské predátory, vyvinuly tak, aby se staly autonomnějšími a inteligentnějšími při řešení problémů souvisejících s lovem.

Chcete-li si přečíst Toto štěně poprvé objevuje déšť, uživatelé internetu byli ohromeni jeho reakcí

Navíc inteligence koček a psi se projevuje individuálně a kontextově. Podle studie jsou psi schopni lépe sledovat lidská gesta a sociální signály. Což tedy naznačuje větší schopnost komunikace a spolupráce s lidmi.

Kdo je chytřejší, kočky nebo psi, to je odpověď odborníků!Zachyťte facebook

Na druhou stranu kočky prokázal pozoruhodné dovednosti v řešení prostorových problémů. A využít tak jejich prostředí k lovu. Tímto způsobem odrážejí inteligenci více orientovanou na sebeobjevování a individuální přežití.

Inteligence bez hranic!

Dále se inteligence psů a koček neomezuje pouze na schopnost poslouchat povely nebo řešit problémy. Ve skutečnosti to také zahrnuje schopnost přizpůsobit se měnícímu se prostředí a projevovat složité emoce.

V tomto smyslu kočky a psi prokázali schopnost rozvíjet citové vazby s lidmi. Což pak naznačuje formu emoční inteligence u obou druhů.

Přečtěte si Tento zlatý retrívr slaví 20 let a stává se nejstarším na světě

Zkrátka debata, jestli je inteligentnější pes nebo kočka nemá definitivní odpověď. Každý druh si skutečně vyvinul charakteristické dovednosti a chování, které odrážejí jeho evoluční historii a interakce s lidmi.

Proto, spíše než hledat binární odpověď, je plodnější ocenit rozmanitost dovedností a chování, díky nimž jsou kočky a psi fascinujícími a obohacujícími společníky v lidském životě. »

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.