Accueil » Zvířata » Kdo je inteligentnější, kočky nebo psi? Odpovědi na všechny otázky

Kdo je inteligentnější, kočky nebo psi? Odpovědi na všechny otázky

Kdo je inteligentnější, kočky nebo psi? Odpovědi na všechny otázky

Ve Francii žije 7,5 milionu psů, přibližně 400 000 koček a 50 000 koček. ostatní domácí zvířata. Psi tedy převažují nad kočkami. I když je pravda, že někteří lidé by své kočky nevyměnili za nic na světě.

Přemýšleli jste někdy o tom. jestli jsou psi opravdu inteligentnější než kočky? Pokud je pravda, že oba jsou považováni za inteligentní zvířata, kdybychom se s nimi utkali v souboji inteligence, kdo by vyhrál?

Psi nebo kočky: kdo je inteligentnější?

Nejprve se podívejte na anatomii mozku. koček a psů. Studie provedená na Vanderbiltově univerzitě ve Spojených státech v této souvislosti zjistila, že psi mají větší počet korových neuronů než kočky.

To je důležité, protože psi mohou pracovat profesionálně pod lidským vedením plní úkoly, které od nich vyžadují podmíněná rozhodnutí.

Kdo je chytřejší, kočky nebo psi? Odpovědi na všechny otázkyZdroj: Capture Instagram

Je třeba také poznamenat, že psi mají čelní laloky v mozku, stejně jako kočky. To je něco, co mají mozky těchto zvířat společné s lidskými mozky. Společnost FirstVet však zjistila, že ačkoli je pravda, že tato část tvoří 25 % lidského mozku, u koček je to jen asi 3 % mozku a u psů 10 % mozku.

To znamená, že z anatomického hlediska lze určit, že psi mohou být inteligentnější než kočky. Ve všech případech je třeba posoudit další faktory.

Porozumění jazyku :

Za druhé by bylo nutné změřit schopnost psů a koček porozumět lidské řeči.

Daniel Shaw, certifikovaný poradce pro chování psů, říká o psech Nedokážou rozumět jazyku stejně jako my. Přesto si mohou slova spojit s konkrétními cíli, pokud jsou pro ně tyto cíle významné. Nevíme, kolika slovům průměrný pes rozumí, ale… možná je to víc, než si myslíte.

V tomto ohledu některé velmi inteligentní plemena psůjako je border kolie, podle experimentů rozumí a rozlišuje více než 200 různých povelů.

Kdo je inteligentnější, kočky nebo psi? Odpovědi na všechny otázkyZdroj: Capture Instagram

Podobně Lucy Hoileová, certifikovaná behavioristka zvířat, ví o schopnosti koček porozumět lidské řeči. Vskutku, uvádí následující: „Mnoho z nich se například naučí vracet se ke svým majitelům, když je zavolají jménem. Počet slov, kterým rozumí, závisí na počtu chování, které majitel chce. naučit svou kočku.

Pracovní dokument:

V úvahu je třeba vzít také faktor paměti. V případě paměť u psůJe definována takto: mají dlouhodobou a krátkodobou paměť a také asociativní paměť, která je silnější než jejich retenční schopnost.

Jak to ale funguje? vzpomínka na kočku ? Studie prokázaly, že kočky mají určitou retenční schopnost. Ale jinak než lidé. Kočka si sotva pamatuje, co se stalo předchozí den. Krátkodobá paměť však trvá přibližně 16 hodin.

Studie provedená na Kjótské univerzitě však zjistila, že ukázal, že kočky mají také epizodická paměť; to znamená, že si pamatují dlouhé časové úseky. Jejich paměťová výkonnost však nepřevyšuje výkonnost psů, ale je pravděpodobně podobná.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme nahlédnout do naší kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.