Accueil » Zvířata » Kočkám, které chodí ven, často hrozí následující nebezpečí.

Kočkám, které chodí ven, často hrozí následující nebezpečí.

Zde jsou uvedena nebezpečí, která hrozí kočkám, které často chodí ven.

Kočky mají pověst hbitých a nezávislých tvorů. Není proto neobvyklé, že mnoho z nich žije na ulici. Na druhou stranu, kočka domácí může také raději trávit dny venku. Navzdory tomu, že jsou to inteligentní zvířata, nebezpečí, které jim hrozí, když je necháme napospas, bychom neměli podceňovat.

Kočkám, které často chodí ven, hrozí následující nebezpečí

Mnoho toulavých koček žije v malých skupinkách. To jim však neposkytuje stejnou jistotu jako domov. Kočky divoké se obvykle dožívají 4-8 let, zatímco kočky divoké 12-18 let. domácí kočky. Zde jsou tedy nebezpečí, která na ulici ohrožují životy kočkovitých šelem:

Ztráta nebo krádež zvířete. Ulice jsou nepředvídatelné a nebezpečné. Bez dobré orientace se tedy může stát, že kočka nikdy nenajde cestu. najít cestu zpět. Kromě toho, některé kočky, v touze uklidnit období říje mohou urazit mnoho kilometrů, aby našli partnera.

Kočkám, které často chodí ven, hrozí následující nebezpečíZdroj: Capture Instagram

Nehody. Neopatrné auto nebo agresivní toulavý pes mohou kočku během několika okamžiků zabít.

Otrava. Pokud kočka pozře prošlé krmivo nebo nepoživatelnou látku, může se vážně otrávit. Bez znát zdroj otravy, proto nemůže podstoupit odpovídající léčbu, aby se zotavil.

Nemoci. Viry a bakterie, zkažené jídlo, zranění v boji… Všechny tyto prvky mohou způsobit onemocnění zvířat nebo je dokonce zabít.

Obtěžování sousedů. Mnozí sousedé by byli neradi, kdyby se jim po zahradě potulovalo zvíře. Bohužel ne každý má rád zvířata. Soused by tedy mohl kočce ublížit, kdyby se ji snažil vyhnat ze svého pozemku.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii. Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.