Accueil » Zvířata » Kolik dní může vaše kočka zůstat sama doma?

Kolik dní může vaše kočka zůstat sama doma?

Ve Španělsku je kočka druhým nejčastěji voleným domácím zvířetem (na prvním místě je pes). Přestože je chov koček velmi běžný, mnoho toho o nich nevíme. Každá kočka může mít například vztah připoutání. různé se svým mistři. Jedna z nejčastějších otázek zní: kolik dní může být kočka ponechána sama? Zde se snažíme odpovědět na tuto otázku.

Kolik dní můžete nechat kočku doma samotnou?

Jak je uvedeno výše, kočka může být ponechána o samotě asi 2 dny. I když se však jedná o samostatné zvíře, nemělo by být ponecháno příliš dlouho o samotě. Ve skutečnosti bychom měli zvážit konzultaci s rodinným příslušníkem nebo odborníkem, zda ho někomu svěřit do péče. Rozhodně se nedoporučuje nechávat kočku samotnou déle než jeden den.

Ponechání kočky o samotě po dobu delší než dva dny představuje určité riziko. Především nesmí pít vodu. Můžete zkusit umístit v domě několik misek s vodou a několik misek s krmivem. Můžete také vyzkoušet dávkovač vody, pokud jste si jisti, že kočka ví, jak ho používat.

Zdroj: Instagram

Také pokud je odpadkový koš již velmi znečištěný, ho přestanou používat. Nechte proto několik boxů na různých místech, aby měly vždy čistý box a mohly si řádně ulevit. Měli byste také mít na paměti, že pokud si vaše kočka ráda hraje na schovávanou, může se v ní nechtěně zamknout.

Proto je důležité, aby vás někdo navštívil a ujistil se, že je vše v pořádku. Osoba, která navštíví si s ním chvíli hrát, aby se snížila jeho separační úzkost.

Věk kočky ovlivňuje dobu, po kterou můžete být pryč.

Především mladé kočky by měly být vychovávány tak, aby si nevypěstovaly závislost na člověku.

Za druhé, dospělé kočky kteří již tuto samotu zažili, se nejlépe vyrovnávají s několikadenní nepřítomností svých majitelů.

A konečně, jsou to starší kočky kdo bude mít největší potíže s tím, že lidé nejsou doma. Ve skutečnosti budou pravděpodobně potřebovat dvě návštěvy denně, nebo dokonce někoho, kdo s nimi bude v době vaší nepřítomnosti neustále.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Domácí zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.