Accueil » Zvířata » Kolikrát denně by měl pes jíst? Odpověď odborníků

Kolikrát denně by měl pes jíst? Odpověď odborníků

Stejně jako lidé i psi vyžadují zvláštní péči, aby žili co nejdéle. Z tohoto důvodu je výživa nezbytná. Víme, že potřebují také bílkoviny, vlákninu, vápník, sacharidy a vitamíny a minerální látky.

Vyvážená a přirozená strava, se složkami vybranými speciálně pro jejich věk, velikost a potřeby fyzické aktivity, pomůže prodloužit jejich život. A také nám umožní déle se těšit z jejich společnosti.

Je důležité vědět, jak často pes by měl denně jíst a jak mu potravu rozdělit. Jinými slovy, neměli byste ho krmit pokaždé, když si o to řekne. To může být škodlivé pro jeho zdraví. Vysvětlíme vám, kolikrát denně může zvíře jíst v závislosti na jeho kondici:

Kolikrát denně by měl pes jíst? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram
Dospělí psi:

Zdravý pes který dosáhl dospělosti, by měl jíst dvě porce denně. Ráno a večer. Poté porce závisí na zdravotním stavu.

Štěňata :

Do čtyř měsíců věku, se doporučuje rozdělit krmnou dávku na čtyři denní dávky. Po dosažení věku čtyř měsíců by se měl snížit na tři. Poté, když je štěně ve věku od šesti do dvanácti měsíců, by se měla dávka opět snížit na dvě denní dávky.

Starší pes:

V tomto případě, je vhodné zvýšit příděl na tři porce denně. Je třeba vzít v úvahu plemeno psa a doporučení veterinárního lékaře. Například čivavy potřebují jíst až pětkrát denně, aby si udržely stabilní hladinu cukru v krvi.

Kolikrát denně by měl pes jíst? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram

Na druhou stranu jsou v našem každodenním životě potraviny, které mohou zvířata bez problémů jíst. Zde jsou některé z nejdoporučovanějších:

1. Vařené kuře: Vařené nebo pečené kuřecí maso vedle obvyklého krmiva může dodat stravě zvířete další chuť a bílkoviny.

2. Sýr : Sýr je pro psy chutnou pochoutkou za předpokladu, že nemají intoleranci na laktózu. Mělo by se však jednat o malé procento.

3. Mrkev : Mrkev je vhodná pro zuby psů. Má nízký obsah kalorií a vysoký obsah vlákniny, vitaminu A a antioxidantů. Jsou tedy prospěšné pro zdraví vašeho domácího mazlíčka.

4. Losos : Kromě toho, že je losos dobrým zdrojem bílkovin, je bohatý na zdravé tuky, jako jsou omega-3. Toto krmivo pomáhá udržovat srst vašeho psa zdravou a lesklou. Poskytuje také vitamíny, které zlepšují imunitní systém vašeho psa. Podle odborníků by toto krmivo mělo být podáváno vařené a do krmiva a dokonce i do kůže ryby lze přidávat olej.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši stránku Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.