Accueil » Zvířata » Kolikrát denně by měla kočka močit a kálit

Kolikrát denně by měla kočka močit a kálit

Box na stelivo je jedním z doplňků, které váš cat se neobejde bez : použije ji, kdykoli potřebuje močit nebo se vyprázdnit. Je nezbytné umístit ho do klidné místnosti, jinak může být velmi nervózní a nakonec si ulevit na nevhodných místech v domě. home.

Kolik krmiva a vody potřebuje zdravá kočka?

Pokud vidíme, že je podestýlka mokrá, špinavý, je to dobré znamení… nebo ne? Pravdou je, že záleží na tom, co se stane. Záleží na druhu podávaného krmiva, ročním období a zdravotním stavu zvířete. Pokud mu například dáváte mokré krmivo, bude močit častěji, než když mu dáváte suché krmivo, protože to první obsahuje vysoké procento vody. (asi 60-70 %) zatímco druhý obsahuje malý (přibližně 40 %).

Abychom věděli, kolikrát musí chodit na záchod, musíme nejprve zjistit, kolik toho vypije a/nebo sní:

Voda : Obecně platí, že zdravá kočka by měla vypít 50 ml vody na kg hmotnosti, tj. pokud váží 4 kg, měla by vypít 200 ml vody denně.

Potraviny : potraviny uvedené na sáčku nebo plechovce. Dospělá kočka o hmotnosti 2,5 až 3 kg by měla normálně sníst 70 gramů suchého krmiva a přibližně 400 gramů mokrého krmiva.

Zdroj: Capture Instagram
Jak často kočka kadí?

Záleží na tom. Pro představu, kočka, která jí suché krmivo a pije množství vody, které potřebuje vzhledem ke své hmotnosti, močí přibližně. 4 až 6krát denně a vyprazdňuje se asi 2krát.

Ve všech případech, nejde ani tak o počet vyprázdnění, jako o jejich množství, tj. mohou vyprazdňovat více nebo méně často. V ideálním případě by však měly vylučovat přibližně 40 ml/kg moči denně a alespoň jednou denně se vyprázdnit.

Moje kočka čůrá jednou denně, proč?

Pokud kočka močí jednou denně, ale eliminuje potřebné množství, tj. 40 ml/kg, pak není žádný problém. Pokud ne, měli byste ho co nejdříve vzít k veterináři, protože by mohl mít buď prostý problém se záchůdkem (protože se mu nelíbí, kde je, nebo s podestýlkou), nebo problém s ledvinami.

Specialista provede řadu testů, například vyšetření moči a krve a/nebo ultrazvukové vyšetření, aby zjistil příčinu a zahájil léčbu. Pokud je případ závažný, bude jí zaveden katétr k vyprázdnění močového měchýře.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.