Accueil » Zahrada » Kteří ptáci navštěvují naše zahrady v zimě?

Kteří ptáci navštěvují naše zahrady v zimě?

Zimy mohou být kruté a zahrady se stávají útočištěm ptáků. Přítomnost ptáků v našich zahradách v zimě je jistým znamením, že se staráme o naše životní prostředí a poskytujeme jim bezpečné útočiště. V tomto článku se podíváme na to, jaké druhy ptáků můžeme v zimě potkat na našich zahradách a co dělat, abychom je přilákali.

Ptáci v našich zahradách v zimě

Zima je bohatým obdobím pro pozorování ptáků, zejména na našich zahradách. Můžeme pozorovat mnoho druhů, včetně Akcentor černohrdlý. Robin a Pivert. Všichni tito ptáci mají jedinečné vlastnosti, díky kterým je velmi zajímavé je pozorovat.

Akcentor černohrdlý se vyznačuje tmavým zbarvením a pestrými vzory. Samec je tmavě hnědý s bílými skvrnami na břiše, zatímco samice je matnější. Je dlouhá asi 11 cm a poznáte ji podle velmi pestrého a jemného zpěvu.

Robin je jedním z nejznámějších ptáků, které můžeme vidět na našich zahradách. Jeho jasně červené opeření a černý zobák jsou snadno rozpoznatelné. Je to středně velký pták s melodickým zpěvem, který často slouží jako zvuková kulisa v zimních dnech.

Datel je charakteristický svým elegantním zelenomodrým opeřením a také charakteristickým zvukem, který vydává svým zobákem při hloubení děr ve stromech. Je dlouhý 17 až 20 cm a živí se především ovocem, semeny a hmyzem.

V zimě jsou zahrady jedinečnou příležitostí k pozorování těchto tří nádherných druhů ptáků, kteří jsou nedílnou součástí francouzské zimní krajiny.

Charakteristika akcentora černohrdlého

Canva

Akcentor černohrdlý je malý druh ptáka, kterého poznáte podle tmavého zbarvení. Dospělý samec má šedohnědé opeření, zatímco dospělá samice má opeření tmavší. Na prsou má tenké příčné pruhy a křídla jsou modrošedá. Tento malý pták má také černou skvrnu na hrdle a černý zobák. Má krátký, špičatý ocas a je dlouhý asi 11 cm. Akcentor černokrký hnízdí v zimě ve smíšených a jehličnatých lesích. V létě se vyskytuje na různých stanovištích včetně mýtin, zalesněných kopců a travnatých ploch. Živí se především hmyzem, bobulemi a semeny.

Charakteristika robinů

Canva

Robin je středně velký, červenohnědý pták, který se vyznačuje červeným hrdlem a bradou. Jeho velmi melodický zpěv s řadou rozmanitých tónů je velmi snadno identifikovatelný. Je považován za jednoho z nejkrásnějších pěvců v Evropě. Robin se živí především hmyzem a drobnými červy, které hledá na zemi pomocí zobáku. Může se živit také semeny a ovocem. V Evropě je velmi běžný a obvykle se vyskytuje v zahradách, na loukách a v lesích. Hnízdo pro rorýse staví obvykle samec, který ho buduje z větviček a mechu. Samice snáší 4 až 8 bílých vajec s červenými skvrnami. Mláďata opouštějí hnízdo po 12 až 15 dnech.

Datel charakteristiky

Canva

Datel je v zimě na našich zahradách velmi častým a dobře poznatelným drobným ptákem. Je to středně velký pták, který měří 16-18 cm a váží asi 40 g. Jeho opeření je převážně šedé, s odstíny hnědé a černé na křídlech. Na temeni hlavy má žlutou skvrnu, která je velmi výrazná. charakteristika tohoto druhu. Jeho ocas je dobře osrstěný a na špičce zašpičatělý. Kromě toho má robustní zobák, který mu umožňuje vrtat díry do stromů a stavět si hnízdo.

Datel se živí hlavně drobnými členovci, které najde na stromech nebo na zemi, ale žere také ovoce a semena. Je velmi mrštný a dokáže provádět akrobatické kousky, aby chytil svou kořist. Proto ho lze pozorovat, jak skáče mezi větvemi nebo na zemi a hledá potravu.

Závěrem lze říci, že zahrady jsou ideální místa pro pozorování ptáků v zimě. Nejčastějšími druhy v našich zahradách jsou pěnice černohlavá, rorýs obecný a datel černý. Každý z těchto fascinujících ptáků má jedinečné vlastnosti, díky nimž jsou mezi pozorovateli oblíbení. Různé opeření, zpěv a potravní zvyklosti, to vše je třeba v zimě objevovat a obdivovat.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.