Accueil » Zvířata » Mají kočky paměť? Jak dlouho si to pamatují?

Mají kočky paměť? Jak dlouho si to pamatují?

Máme tendenci se domnívat, že dospělé kočky mají ve srovnání s ostatními zvířaty vynikající paměť. Je přirozené, že na vás mají vzpomínky. I když vás už léta neviděli. U koťat to však neplatí. Mají stejný paměťový systém jako lidské dítě.

Mají kočky krátkodobou paměť?

Krátkodobá paměť označuje schopnost uchovávat informace po krátkou dobu. Je potvrzeno, že kočky mají krátkodobou paměť. Dokonale rozpoznávají a pamatují si lidi (k tomu dochází i u jiných zvířat)i kdyby se jednalo pouze o jedno setkání.

Mezi funkce krátkodobé paměti koček patří schopnost zapamatovat si, kde lovily. Ale také kde je v domě miska na jídlo.

Mají kočky paměť? Jak dlouho trvá kočičí paměť?Zdroj: Capture Instagram
A co dlouhodobá paměť?

Předpokládá se, že kočky mají paměť Předpokládá se, že kočky mají dlouhodobou paměť, která je dokonce lepší než krátkodobá. Tento typ paměti je často užitečný, když kočka musí najít cestu domů nebo když znovu uvidí člověka a vzpomene si, zda ho má ráda, nebo ne.

Pamatují si kočky své majitele?

Kočky jsou mnohem nezávislejší a samostatnější než ostatní kočky. domácí zvířata. Proto si někteří lidé myslí, že se jejich kočka nenudí, když jsou mimo domov. Ale stává se to!

Kočky nejsou příliš výrazné. Když přijdete domů, kočka k vám nepřijde okamžitě. To však neznamená, že jste mu nechyběli nebo že si vás nepamatuje.

Mají kočky paměť? Jak dlouho trvá kočičí paměť?Zdroj: Capture Instagram

Vše záleží na osobnosti vaší kočky. a jak je jemný. Říká se však, že většina těchto milých zvířat postrádá své majitele.

Ano, vzpomíná na vás svou skvělou pamětí a miluje vás. A to, i když někdy není demonstrativní.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.