Accueil » Zvířata » Mají kočky pupík? Odpověď vás překvapí!

Mají kočky pupík? Odpověď vás překvapí!

Ano, kočky mají pupíky. Stejně jako my mají pupík, který byl kdysi místem, kde byla pupeční šňůra spojena s matkou v děloze. Kočičí pupek se však na rozdíl od toho našeho hledá hůře. Částečně je to způsobeno tím, že kočky nemají „vnitřní“ ani „vnější“ pupík, jak je známe.

Níže uvádíme odpovědi na všechny následující otázky otázky které jste si možná položili vy i mnozí další ohledně pupíku vaší kočky.

Kde má moje kočka pupík?

Najít kočičí pupík není snadné. Díky jeho srsti je špatně vidět, ale to není všechno. -„Vypadá to jako jizva nebo bulka,“ říká doktor Sehaj Grewal, veterinář z Melrose Vet v Los Angeles. (Kalifornie), „a proto je těžké to cítit“.

Mají kočky pupíky? Odpověď vás překvapí!Zdroj: Capture Instagram

Kočičí pupík má v průměru asi půl centimetru. Nachází se také v dolní části břicha, těsně pod posledním žebrem. Kolem malé bílé jizvy je vidět chomáček vlasů. ObvykleObvykle se můžete dotknout a nahmatat vyvýšené okraje jizvy.

Pokud tomu tak není, je jizva pravděpodobně pokryté vlasy. Může být na stejném místě jako jizva po kastraci. Pokud je vaše kočka starší, může být jizva zahojená natolik, že ji již necítíte.

Má kočka pupík jako člověk?

Stejně jako lidé mají i tato zvířata pupek. Totéž platí pro všechny savce, jako jsou koně, ovce a psi. Pupek koček má podobnou funkci jako u lidí a nachází se na břiše. Pupek však nemá nic společného s pupkem člověka.

Mají kočky pupíky? Odpověď vás překvapí!Zdroj: Capture Instagram

Pupek není díra ani hrbol jako ten náš. -Je to proto, že na rozdíl od člověka nemá kočka v pupíku otvor nebo prohlubeň,“ dodává doktor Grewal. Jinými slovy, kočičí pupek není ani uvnitř, ani venku. Je to malá, plochá jizva.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.