Accueil » Zvířata » Mají psi rádi, když se na ně mluví jako na děti? Odpověď odborníků

Mají psi rádi, když se na ně mluví jako na děti? Odpověď odborníků

Mají psi rádi, když se na ně mluví jako na děti? Odpověď odborníků

Jazyk, kterým s dětmi mluvíme, je často ostrý. Kromě toho obvykle vyslovujeme slova s nadsázkou. Předpokládá se totiž, že jim to pomáhá naučit se jazyk a posiluje pouto mezi dítětem a jeho rodiči.

Děláme totéž se psy? Pro mnohé z nás ano! Mluvíme s nimi jako s dětmi. Ne proto, že bychom chtěli, aby se naučily jazyk, ale proto. je to pro nás přirozené. Obvykle si to neuvědomujeme.

Studie publikovaná v časopise Animal Cognition se pokouší odpovědět na následující otázku Záleží na tom, jak na své psy mluvíme nebo jakým tónem?

O čem byla studie?

Alex Benjamin, doktorand na University of York, a jeho kolegové shromáždili v Anglii 37 psů. Poté je připnuli na vodítko a umístili do místnosti. Uvnitř byli dva lidé, kteří měli reproduktory s nahrávkami vlastních hlasů.

Psi poslouchali první nahrávku: rozhovor s normálním tónem, bez vysokých tónů nebo odlišné intonace. Na stránkách druhý záznam se vyznačoval infantilním jazykem vhodným pro psy, s vysokými tóny a mnoha intonacemi. Kromě toho byla použita klíčová slova, jako je „procházka“.

Mají psi rádi, když se s nimi mluví jako s dětmi? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram

Studijní tým pak měřil, jak dlouho se psi během nahrávání dívali na jednotlivé osoby. Ale také jak dlouho strávili s každou osobou po odejmutí vodítka a na konci nahrávání.

Výsledky ukázaly, že psi mají rádi různé intonace a infantilizovaný jazyk.

Je důležité zdůraznit, že v psí řeči nedochází k přehánění samohlásek jako v řeči specifické pro děti. Je to jednoduše proto, že od psů neočekáváme, že se naučí vyslovovat samohlásky (což očekáváme od dětí).

Mají psi rádi, když se s nimi mluví jako s dětmi? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram

Ale proč tedy se psy mluvíme tímto způsobem? Alex Benjamin říká: „Naznačuje to, že jsme citliví. jazykovým schopnostem zvířete. nebo na osobu, se kterou mluvíme. A je to z velké části nevědomé. Lidé si neuvědomují, že dělají něco jiného.

Psi tedy nepreferovali ani první, ani druhou nahrávku. Tyto výsledky tedy naznačují, že psi nereagují pouze na klíčová slova nebo intonaci, ale na celou řadu klíčových slov. kombinace obojího!

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii. Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.