Accueil » Zvířata » Měli byste svého psa pustit na pohovku? Zde je odpověď

Měli byste svého psa pustit na pohovku? Zde je odpověď

Je to jen další den, procházíte se po domě a vidíte svého psa na pohovce. Někteří lidé nechají zvíře odpočívat, jiní ho odtud odstraní. Které rozhodnutí je lepší? Dáme vám několik dobrých tipů!

Různé důvody, proč někteří lidé nedovolují psům chodit na pohovku

Prvním důvodem je samozřejmě otázka hygieny. Váš pes nemusí být nutně 100% čistý po celý den. Nechtít si ušpinit nábytek je zcela oprávněným důvodem k přestěhování domácího mazlíčka. Samozřejmě byste měli být k domácímu mazlíčkovi při přesunu šetrní.

Nezapomeňte také, že psi často línají. Pokud nejste nadšenci do úklidupravděpodobně se vám nechce vysávat. Lidé, kteří nenechávají své domácí mazlíčky vylézt na pohovku, jsou proto často příliš líní na to, aby pokaždé uklízeli.

Může existovat i další důvod související s vlasy. Někdy mohou hosté přijet nečekaně. Rozhodnete se je nechat sedět na pohovce? Pokud bohužel ještě nějaká srst vašeho psa zůstala, v následujících několika minutách může být. nepříjemné pro alergiky.

Měli byste svého psa pustit na pohovku? Zde je odpověďZdroj: Capture Instagram

Mohou existovat i další důvody, ale tyto tři důvody již mohou ospravedlnit stěhování vašeho psa. Váš pes je však emocionální zvíře. Proto ho nechcete požádat o náhlý přesun. Pojďme zjistit, jak můžete ji přimět k klidnému pohybu.

Jak šetrně přemístit domácího mazlíčka?

Pes je zvíře, které se umí učit. Proto byste se měli snažit aby váš pes pochopil, že kus nábytku není prostor jen pro něj.. Naučit se to by nemělo trvat dlouho.

Pokud například najdete svého psa na pohovce, sedněte si na chvíli vedle něj. Později ho dostanete z nábytku. jemně. Zvíře tak snadno pochopí situaci.

Náhlé stěhování může mít na vašeho domácího mazlíčka hluboký dopad. Vazba, kterou máte se svým psem, nemusí být tak silná jako dříve.. Dbejte proto na to, abyste se ke zvířeti chovali vždy jemně a udrželi si tak vzájemné pouto.

Když budete psa agresivně žádat, aby se z pohovky odstěhoval, bude si myslet, že není vítán. Je to však zvíře, které má stejně tak velké potřebují odpočívat na místě, kde mohou pohodlné. Promluvme si o důležitosti relaxačního prostoru pro psy!

Proč by měl mít váš pes své vlastní místečko k odpočinku?

Někdy nejste doma a váš pes chce vylézt na kus nábytku. Pokud jste na něj byli příliš hrubí, může si vybrat podlahu, i když je to nepohodlné. Váš pes pak začne být velmi nervózní. méně a méně pohodlné ve vašem domě.

Na otázku položenou na začátku tohoto článku lze odpovědět takto: „Je to na vás“.. ! Můžete psovi zakázat vylézt na pohovku, ale čas od času to potřebuje. Řešením může být nákup speciálního nábytku pro malé domácí mazlíčky.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.