Accueil » Zvířata » Milující pes utěšuje devítidenní osiřelé hříbě po smrti jeho matky

Milující pes utěšuje devítidenní osiřelé hříbě po smrti jeho matky

Milující pes utěšuje devítidenní osiřelé hříbě po smrti jeho matky

Psi mají silný ochranitelský instinkt a často se starají o jiná zvířata, když zjistí, že potřebují pomoc. To je i případ tohoto zachráněného psa, který se stal strážným andělem a nejlepším přítelem osiřelého hříběte.

Pes a jeho nejlepší přítel hříbě

Karla Swindle je majitelkou „S & K Quarter Horses“ v Fayette, Alabama USA.

Smrt byla obzvlášť srdcervoucí pro Sandyho hříbě, který osiřel, když mu bylo pouhých 9 dní. O hříbě se však rychle postaral nečekaný přítel – mluvíme o. Karlin malý pes Zip.

Karla říká, že Zip cítil hříběcí smutek a zůstal s ním celou noc, dělal mu společnost a hladil ho tlapkou – jako by mu chtěl projevit soucit.

Jedinečná láska

Tye tu noc přišla o matku, ale také tu noc získal nejlepšího přítele. Zip se rychle ujal role přítele a anděla strážného malého koně.

„Myslím, že ho adoptoval a je to jeho dítě,“ řekla Karla. „Dává mu najevo, že není sám.“

Milující pes utěšuje devítidenní osiřelé hříbě po smrti matkyZdroj: Capture Instagram

Psi jsou emocionálně inteligentní zvířata, zdá se, že chápou, když někdo zemře: opravdu máte dojem, že Zip pochopil situaci a neváhal ani vteřinu, aby pomohl nebohému koníkovi.

„Bylo vidět, že Zip pochopil, že dnes večer není něco v pořádku.“říká Karla. Zip se o Tyeho staral každý den ještě několik týdnů. A každé ráno s radostí vítal svého oblíbeného přítele. Od té doby Tye vyrostl ve velkého, zdravého koně a Zipova láska a podpora mu určitě hodně pomohly.

Milující pes utěšuje devítidenní osiřelé hříbě po smrti jeho matkyZdroj: Capture Instagram
Psí láska možná hříbě uzdravila.

Dnes, Tye tráví většinu času se svými koňskými kamarády. „Je vidět, že když hříbě potřebovalo Zipa, Zip tu pro něj vždycky byl,“ řekla Karla. „A teď už Zip ví, že je hříbě v pořádku.“

Tato dvě zvířata jistě zůstanou přáteli a nerozlučnými kamarády až do konce života.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.