Accueil » Zvířata » Mohou kočky jíst sýr? Co se stane, když ho snědí?

Mohou kočky jíst sýr? Co se stane, když ho snědí?

Odměňování kočky svačinou, ať už se jedná o konkrétní kočičí krmivo nebo krmivo pro vás, se opakuje každý den. Pravděpodobně to děláte s těmi nejlepšími úmysly. Měli byste si však uvědomit, že ne všechny potraviny jsou pro kočky vhodné. V této souvislosti se objevují otázky týkající se zda je sýr vhodný pro kočky.

Existuje široká škála sýrů, kterými můžete svou kočku odměnit. Nejdůležitější věcí, kterou je třeba zvážit, než dáte své kočce kousek sýra, je však to, zda je pro její zdraví prospěšný nebo škodlivý. Proto stojí za to podívat se na vliv konzumace sýra na kočkovité šelmy. Zjistěte, zda kočky mohou jíst sýr a kdy by ho měly jíst. A konečně, jaký druh sýra mohou jíst.

Mohou kočky jíst sýr, nebo ne?

Sýr může být vyroben z kozího nebo kravského mléka. Je vynikajícím zdrojem živočišných bílkovin. Kromě toho poskytuje také tuky a minerální látky, jako je vápník, hořčík a fosfor.

Kočky jsou masožravci. To znamená, že maso a ryby jsou pro kočky hlavním zdrojem potravy. jejich stravy. I když jsou schopny přijímat potravu s vysokým obsahem sacharidů, musí ji přijímat v umírněném množství, aby se vyhnuly zažívacím problémům.

Mohou kočky jíst sýr? Co se stane, když ho snědí?Zdroj: Capture Instagram

Je tedy sýr pro kočky dobrý? Odpověď není tak jednoduchá. Kočky mohou jíst sýr v prvních měsících svého života, tj. když jsou koťata. Jakmile dosáhnou dospělosti, naprostá většina z nich nemůže jíst sýr. Je to proto, že se u nich obvykle vyvine nesnášenlivost laktózy.

Alergie na mléko a laktózová intolerance u koček

Tělo koťat produkuje velké množství laktázy. Laktáza je enzym, který dokáže trávit laktózu v mateřském mléce. Koťata proto mohou během prvních měsíců života konzumovat sýr bez jakéhokoli zdravotního rizika.

Po odstavu však produkce laktázy postupně klesá. V důsledku toho se u mnoha dospělých koček vyvine laktózová intolerance a sýry nejedí. nemohou jíst sýr.

Je důležité vzít v úvahu alergii na na mléčné výrobky u dospělých koček. V opačném případě, pokud pravidelně konzumují sýry, mohou trpět zažívacími potížemi. Pak se u nich projeví příznaky jako plynatost, průjem a zvracení.

Pokud jste právě přivítali doma kotě a chcete mu dávat sýr, můžete tak činit v malém množství. Poraďte se však se svým veterinářem, co je pro vaše kotě nejlepší. druhy sýrů jsou pro ně vhodné nejlepší pro ně. Ale také vězte, jaké jsou doporučené porce a v jakém věku byste jim měli přestat dávat mléčné výrobky, abyste neohrozili jejich zdraví.

Druhy sýrů, které mohou kočky jíst

Chcete-li vědět, jak dávat kočce sýr, doporučujeme, abyste ho vždy podávali jako odměnu nebo uspokojení ve fázi výcviku kotěte. A to po malých kouscích. Používejte toto krmivo k posílení jeho učení a dobrého chování, které si vypěstovalo. Podnítíte tak její touhu pokračovat v učení.

Nepoužívejte však vždy jídlo jako metodu pozitivního posílení pro vaši kočku. Může to vést k přibývání na váze, obezitě nebo nechutenství. osvojení si souvislosti mezi poslušností a a jídlem na oplátku. Nejlepší možností je proto kombinovat pochoutky, jako je sýr, s hračkami, hlazením, pochvalou atd. tak, aby kočka cítila odměnu za své úsilí. Tak, aby vaše kočka měla pocit, že její úsilí je odměněno. Ne všechny sýry jsou však pro naše kočkovité šelmy zcela vhodné.

Mohou kočky jíst sýr? Co se stane, když ho snědí?Zdroj: Capture Instagram

Kravský sýr je jedním z nejjednodušších a nejlevnějších sýrů na trhu. Pro vaši kočku však není nejvhodnější.

Sýry z ovčího a kozího mléka jsou pro kočky lépe stravitelné. Je proto důležité zvolit tento typ sýra, aby nedošlo k zažívacím problémům spojeným s nesnášenlivostí na. laktózovou intolerancí, která se u zvířete vyvinula v dospělosti.

Dalšími druhy sýrů, které můžete přidávat do kočičích svačinek, jsou libové sýry: tvaroh nebo libová ricotta.

Jak vidíte, existuje mnoho alternativ, jak uspokojit náročnou chuť vaší kočičky na sýr. A to bez ohrožení jeho zdraví.

Kolik sýra mohou kočky sníst?

Kočky mohou jíst sýr, pokud je v malém množství. Měl by být skutečně příležitostnou svačinkou nebo doplňkem domácích receptů. Neexistuje žádné konkrétní množství sýra, které mohou jíst: liší se podle hmotnosti, velikosti, zdravotního stavu a věku každé kočky.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.