Accueil » Zvířata » Mýty a pravdy o psech a kočkách!

Mýty a pravdy o psech a kočkách!

Psi a kočky si lidé odedávna vybírají, aby vyplnili jejich samotu. Proto o těchto zvířatech začaly vznikat legendy. V tomto vydání se dozvíte nejčastější mýty o těchto domácích mazlíčcích!

Silné pouto mezi psy a kočkami a lidmi!

Lidé si již odedávna uvědomují, jakou hodnotu mají domácí zvířata v jejich životě. Mezi nejoblíbenější patří psi a kočky. Toto prastaré pouto je plné příběhů o odvaze, kamarádství a náklonnosti. Tato dvě zvířata měla pro člověka vždy zvláštní místo. Podařilo se jim vybudovat si pevný vztah s rodinou, která je adoptovala..

Výsledkem je, tento extrémní stav které jim nabízíme, nás nutí věřit o nich různým věcem. Lidé si o nich dokonce vymýšlejí příběhy. Některé z těchto příběhů jsou pravdivé, jiné nejsou pravdivé vůbec. To, co jsme si o nich mysleli, rozhodně není pravda. Jaké jsou ale nejčastější legendy o psech a kočkách, kterým byste nikdy neměli věřit?

Zdroj: Capture Instagram

Nejčastější příběhy o kočkách!

Často slýcháme příběhy o psech a kočkách. Ale pro kočkovité šelmy platí legenda o tom, jak se jim postavit se na nohy když spadnou, je falešná. Jistě budou stát vzpřímeně, jenže pád jim způsobí fyzické poškození. Také jejich zvyk vyplivovat chuchvalce chlupů není tak běžný. Jsou dokonce patologické, takže pokud se to stane, měli byste vzít své kotě k veterináři.

Zdroj: Capture Instagram

Uvědomte si, že domácí kočky nemají nejezte myši ani mléko . To jsou vlastně příčiny jejich poruch trávení. Mýtus, že koťata jsou nezvladatelná, je také nepravdivý. Naopak, lze je velmi dobře zkrotit. Rozdíl mezi psy a kočkami je v tom, že jedni vyžadují velkou pozornost, zatímco druzí jsou samostatnější.

Psi a kočky: Proč byste neměli věřit mýtům o psech!

Říká se, že psí sliny hojí rány. Až na to, že to jsou jen alegorie, protože ve skutečnosti jsou jejich sliny samotnou příčinou infekce. Jejich ústa obsahují mnoho bakterií, takže nechat je olizovat si rány by bylo nebezpečné. Často také slýcháme, že psi a kočky mají jiný poměr čelistí. Ten psí se zasekne, když bojuje, až na to, že ve skutečnosti nechce boj jen tak vzdát.

Zdroj: Capture Instagram

Příběhy, které rok života psa se rovná sedmi letům života člověka. je velmi častý. To by mohlo být možné, jenže je to dost přehnané. Psi a kočky nerozlišují barvy a vidí pouze černou a bílou. To platí pro kočkovité šelmy, ale ne pro psovité, protože ty je ve skutečnosti dokážou jasně rozlišit. Mýtus, že pejsci rádi jedí kosti, je nepravdivý, dělají to proto, že prostě nemají co jíst.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.