Accueil » Zvířata » Na Everestu byl objeven velmi vzácný druh kočky (fotografie)

Na Everestu byl objeven velmi vzácný druh kočky (fotografie)

Velmi vzácný druh kočky na Everestu obývá stepi Mongolska, Sibiře a Tibetu: kočka pallaská/

Kočky, které mají rády výšky a chlad

Kočka pallaská neboli manul je masožravý savec z čeledi kočkovitých. čeleď kočkovitých šelem, která obývá stepi Mongolska, Sibiře a Tibetu v nadmořských výškách až 10 000 m n. m. 5 000 metrů. Jeho bohatá srst ho chrání před přílišným chladem a větrem, které v těchto oblastech panují.

Tyto krátkonohé kočky mají zavalité tělo a dlouhý černě zakončený ocas. Jejich srst je velmi proměnlivé barvy, od popelavě šedé až po červenou. Černé čáry jsou nepřerušované od jednoho boku k druhému. Jedná se o jediný příklad tohoto zbarvení u kočkovitých šelem.

Na Everestu našli velmi vzácný druh kočky (fotografie)Zdroj: Capture Instagram

Manul je samotářské zvíře, které miluje slabé světlo, protože nejraději loví mezi soumrakem a svítáním. Tyto kočky se živí štikami a ptáky. Při chůzi je lze zaměnit za sviště. Ukrývají se pod skálou a jsou nejlepšími kočkovitými lezci. Samice mají čtyři až šest mláďat na vrh a v dospělosti váží 2,5 až 3,5 kg.

Na Everestu našli velmi vzácný druh kočky

Tracie Seimonová, Společnost pro ochranu divoké přírody (USA), podle odborného časopisu Cat New, který informuje o výsledcích výzkumné expedice na Everestu, odebral vzorky trusu tohoto druhu ze dvou různých míst na jižním úbočí Mount Everestu ve výšce 5 1190 a 5 110 metrů.

Na Everestu našli velmi vzácný druh kočky (fotografie)Zdroj: Capture Instagram

„Objevení důkazů o existenci tohoto vzácného a významného druhu bylo fenomenální.“řekl pan Seimon. „Objev kočkodana Pallasova na Everestu poukazuje na bohatou biodiverzitu tohoto odlehlého horského ekosystému a také rozšiřuje dosud známé rozšíření tohoto druhu do východního Nepálu,“ dodal.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.