Accueil » Zvířata » Největší, ale také nejmilovanější psí plemena

Největší, ale také nejmilovanější psí plemena

Psi jsou po tisíce let nejlepšími přáteli člověka. Také existuje široká škála plemen po celém světě. Některá plemena se pak vyznačují svou impozantní velikostí a majestátním vzhledem.

Prozkoumáme největší psí plemena, opravdové obry s něžným srdcem.

Irský vlkodav

Irský vlkodav je často považován za největší psí plemeno na světě. Samci mohou skutečně dosáhnout impozantní velikosti 81 až 86 cm v kohoutku a vážit až 70 kg. Kromě toho mají elegantní a půvabný vzhled a jsou známí svou laskavostí a klidem.

Největší, ale také nejmilovanější psí plemenaZachyťte facebook

Saint-Bernard

Svatý Bernard je také známé plemeno. Zejména díky své roli horského záchranářského psa. Tito impozantní psi pak může dosáhnout výšky 70 až 90 cm v kohoutku a vážit mezi 65 a 120 kg. Jejich přátelská povaha, inteligence a oddanost rodině jsou vlastnosti, které je charakterizují

Přečtěte si Láska tě léčí, rodina s velkým srdcem promění život kočky a jejích dvou koťat

Největší, ale také nejpřítulnější plemenaZachyťte facebook

Novofundlandští psi

Novofundlandský pes je pes s impozantní postavou a jemnou osobností. Psi obecně měří v kohoutku 69 až 74 cm a váží 60 až 70 kg. Navíc mají hustou srst, která je předurčuje k plavání a záchraně na moři, a jejich přátelská povaha a schopnost postarat se o děti z nich dělají ideální společníky do rodin.

Největší, ale také nejmilovanější psí plemenaZachyťte facebook

Leonberg

Leonberger je plemeno psa pocházející z Německa. Vyznačuje se pak svou impozantní velikostí a majestátním vzhledem. Samci mohou ve skutečnosti měřit až 80 cm v kohoutku a vážit mezi 50 a 75 kg. Mají hustou, hedvábnou srst, která vyžaduje pravidelnou péči. Navíc jsou milující psiloajální a ochranitelská vůči své rodině.
Největší, ale také nejmilovanější psí plemenaZachyťte facebook

Německý mastif

Německá doga je legendární plemeno, proslulé svou impozantní velikostí a ušlechtilým vzhledem. Samci pak mohou měřit v kohoutku až 80 cm a vážit 50 až 90 kg. Navzdory jejich děsivému vzhledu jsou to milí psi, přátelský a přizpůsobený rodinnému životu. Vzhledem ke své velikosti však vyžadují hodně místa a správnou výživu.

Největší, ale také nejpřítulnější plemenaZachyťte facebook

Neapolští mastifové

Neapolský mastif, původem z Itálie, je mohutný a silný pes, s velikostí od 65 do 75 cm v kohoutku a hmotnosti do 70 kg. Navíc mají jedinečný výraz obličeje s vráskami a impozantní obličej. Neapolské dogy mají mírnou a klidnou povahu, a proto jsou výbornými společníky do rodin.

K přečtení Ohromující reakce ztraceného psa, který najde svého pána!

Největší, ale také nejmilovanější psí plemenaZachyťte facebook

Skotský deerhound

Konečně, skotský deerhound je prastaré plemeno pocházející ze skotské vysočiny. Psi tak mohou dosáhnout výšky v kohoutku 76 až 81 cm a vážit 36 ​​až 50 kg. Jsou velmi obratní a mají velkou výdrž. Proto jsou vynikajícími lovci zvěře. Navzdory svému ušlechtilému vzhledu jsou to mírní a přítulní společníci.
Největší, ale také nejmilovanější psí plemenaZachyťte facebook

Nakonec, tato obří plemena psů jsou působivé nejen svou velikostí, ale také milující povahou a loajalitou ke své rodině. Pokud tedy uvažujete o adopci velkého psa, ujistěte se, že jim dobře rozumíte a poskytněte jim odpovídající prostředí a péči.

Pokud si chcete přečíst více podobných článků, doporučujeme vám podívat se na náš Kategorie zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.