Accueil » Zvířata » Některým toulavým kočkám se uřezávají uši: tady je důvod

Některým toulavým kočkám se uřezávají uši: tady je důvod

Pohled natoulavá kočka s uříznutým uchem je docela běžné v různých částech světa. A přestože může být označena za znak týrání zvířat, ve skutečnosti je velmi prospěšným znakem v boji proti přemnožení těchto zvířat.

Tato zvířata jsou milována po celém světě. Přesto jsou nyní považovány za jako invazivní zvíře což ohrožuje zachování endemických druhů v různých částech světa. Stejně jako psi mají i tato zvířata vysokou reprodukční schopnost; obvykle mají více než jedno mládě na vrh.

Tento poslední aspekt vedl k nadměrnému přemnožení toulavých koček. A to se postupem času stalo jedním z hlavních problémů v různých zemích. Proto bylo třeba přijmout opatření proti opuštěným a týraným zvířatům.

Tento zářez na uchu se používá k identifikaci toulavá zvířata, která byla sterilizována. Jedná se tedy o součást kódu, který se používá po celém světě, aby se zabránilo jejich „znovuzískání“.

Tento typ akcí provádějí různá občanská sdružení, která se snaží o určitou kontrolu nad populací toulavých zvířat a o zlepšení zdravotního stavu a odčervení.

Některým toulavým kočkám se uřezávají uši: tady je důvodZdroj: Capture Instagram

Co je to náušník?

Kastrované kočky se označují stříháním uší, obvykle ve tvaru písmene „V“. Tento zákrok musí být proveden za sterilních podmínek, přičemž zvíře musí být v anestezii.

Ušní tipy těchto kočkovitých šelem nemají téměř žádné žíly. Kromě toho tyto žíly jsou velmi tenké, takže proces připomíná „malé sousto“. Tato rána se pak rychle hojí; k prevenci infekce se aplikuje peroxid vodíku.

Tento typ znamení také naznačuje, že se o kočičí kolonii stará občanské sdružení nebo skupina lidí, kteří se starají o její členy. Tato zvířata obvykle nemají rodinu, která by je chránila, byla opuštěna nebo se narodila na ulici.

Jakmile kočky jsou sterilizoványVrátí se do svého „domova“ a sleduje se, zda se ke kolonii nepřidali noví členové.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme nahlédnout do naší Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.