Accueil » Zvířata » Objevte 5 plemen koček, která vypadají jako lvi

Objevte 5 plemen koček, která vypadají jako lvi

Některá plemena jdou ještě dál a často zaujmou svými jejich podobnost se lvy. Ukážeme vám různé kočky s fyzickými vlastnostmi podobnými lvům, např. kočky se lví hřívou.

Nevíte. 5 plemen koček, které vypadají jako lvi? Čtěte dál tento článek a my vám představíme každou z nich, berte na vědomí!

1 mainský mýval:

Objevte 5 plemen koček, které vypadají jako lviZdroj: Capture Instagram

Mainská mývalí kočka pochází ze Spojených států a podle FIFE (Fédération Internationale Féline) je považována za jedno z největších plemen. [1]. Vyznačuje se hranatou hlavou, velkýma ušima, širokou hrudí, silným a dlouhým ocasem a lví hřívou.
Průměrná hmotnost mývala mainského je 10 až 14 kg a muž může dosáhnout

2 Ragdoll:

Zdroj: Capture Instagram

Další kočkou podobnou lvu je ragdoll. Ragdoll je velká, robustní kočka, téměř tak velká, že připomíná velikost miniaturního lva. Délka tohoto kocoura může přesáhnout 90 centimetrů. Kromě toho, že jsou samice velké, váží obvykle mezi 3,6 a 6,8 kgzatímco kočky zůstávají mezi 5,4 a 9,1 kg nebo více.

Kočičí srst je dlouhá a velmi jemná. Vyznačuje se silným a dlouhým ocasem.

3 Norský les:

Zdroj: Capture Instagram

Norská lesní kočka je plemeno známé svou velkou velikostí a bujnou lví srstí. Vyznačuje se silnou podobností s malým rysem.

Průměrná hmotnost norské lesní kočky je 8 až 10 kg a může dosáhnout délky života 15 až 18 let. Norské lesní kočky se vyskytují mimo jiné v černé, modré, červené nebo krémové barvě.

4 Britský dlouhosrstý ohař:

Zdroj: Capture Instagram

Britská dlouhosrstá kočka je silná a svalnatá kočka. Tato kočkovitá šelma s velkýma očima a malýma ušima a silným ocasem vypadá jako malý lev. Britský dlouhosrstý ohař se obvykle pohybuje mezi délka 28 až 30 cm. Samci mohou vážit až 8 kg a samice 4 až 6 kg.

5 Ragamuffin:

Zdroj: Capture Instagram

Nakonec vyzdvihujeme ragamuffina jako další z koček lvího typu. Kočka ragamuffin se vyznačuje robustním a širokým tělesným vzhledem. Jeho hlava je větší než tělo a má velké oči. Tato velká kočka může vážit až 15 kg. a mohou se dožít až 18 let. Její srst je obvykle polodlouhá, takže vypadá spíše jako lev než jako kočka.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.