Accueil » Zvířata » Odborníci radí, proč byste v zimě neměli spát se psem v jedné posteli.

Odborníci radí, proč byste v zimě neměli spát se psem v jedné posteli.

Podle odborníků byste neměli v zimě spát se svým psem v jedné posteli.

Jak lépe strávit chladný zimní den, než se zachumlat se psem pod deku, která mu poskytne pohodlí. teplo bez elektřiny? Ve skutečnosti, mnoho majitelů psů sdílet postel se svými čtyřnohými přáteli.

A ne nadarmo: se ukázalo, že tělesná teplota psů je o několik stupňů vyšší než u lidí. Odborníci na zvířata však varovali před nebezpečím, které hrozí, když necháte psa pod peřinou.

Jedním z hlavních problémů je přehřívání. V chladných obdobích se psi častěji zachumlají do postele pod peřinu, aby se zahřáli. Velmi silné nebo ještě silnější přikrývky však mohou psovi znemožnit vstát z postele, pokud se uprostřed noci náhle stane příliš horkou.

Odborníci varují, že v zimě byste neměli spát se psem v jedné posteli.Zdroj: Capture Instagram

„Velmi malí psi, štěňata, starší psi a psi s artritidou nebo jinými pohybovými problémy mohou mít potíže najít bezpečný východ, pokud je jim příliš horko, Katy Alexanderová řekla deníku Telegraph, vedoucí veterinárního výzkumu ve společnosti Blue Cross ve Spojeném království.

Majitelé plemen s plochou tváříjako jsou francouzští buldočci a mopslíci, je třeba „být obzvláště ostražitý“, dodal pan Alexander, protože tito psi jsou brachycefaličtí psi mají větší pravděpodobnost, že budou přehřátí, pokud je umístěno pod peřinou.

Odborníci varují, že v zimě byste neměli spát se psem v jedné posteli.Zdroj: Instagram Capture
Popáleniny od elektrických přikrývek

Varoval také před elektrickými přikrývkami, používá se zejména v chladných oblastech nebo v zimě. Vysvětlil, že to může způsobit popáleniny. Kromě toho představuje nebezpečí i napájecí kabel, pokud se s ním pes pokusí manipulovat, uvedl Alexander.

Karly Smithová, behavioristka Modrého kříže, doporučuje, aby bylo zohledněno přání zvířete a aby nebylo nuceno zůstat v posteli jen proto, aby se jeho majitel zahřál.

Vše je o péči

Pokud tedy zachováme potřebnou opatrnost. a pokud vezmeme v úvahu přání našich věrných společníků, není opravdu důvod nic namítat proti tomu, aby pes ležel na posteli.

„Lidé v historii sdíleli spací prostory s jinými lidmi i s jinými zvířaty, vysvětluje Bradley Smith, psycholog z Queenslandské univerzity. v Austrálii, který v roce 2017 zveřejnil studii na toto téma.

„Navrhujeme, aby společné spaní člověka a zvířete a společné spaní dospělých s dětmi považovat za legitimní a společensky relevantní formu společného spaní,“ dodává. „Úplné pochopení společného spaní lidí a zvířat má navíc důležité důsledky pro spánek lidí, vztahy mezi lidmi a zvířaty a dobré životní podmínky zvířat.“

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.