Accueil » Zvířata » Odborníci tvrdí, proč oholení psi v létě strašně trpí

Odborníci tvrdí, proč oholení psi v létě strašně trpí

Tady je důvod, proč oholení psi v létě strašně trpí, tvrdí odborníci

Když v různých částech světa nastane horké období, majitelé psů se obecně domnívají, že holení srsti jim pomáhá vyrovnat se s vysokými teplotami. Veterináři však před touto praxí varují. Je škodlivá pro jejich zdraví.

Holení srsti psa je proto kontraproduktivní.zejména v létě. Je to proto, že tato část těla má termoregulační funkci jak v chladném, tak v horkém podnebí. Její srst ji tak chrání před vnějšími vlivy, jako jsou ultrafialové záření, déšť, vnější mikroorganismy a hmyz.

Vyholením srsti z jeho těla, vystavujete jeho kůži, mimořádně citlivý orgán, následujícím nebezpečím: spálení sluncem, nekontrolovaná tělesná teplota, nemoci a alopecie.

Přečtěte si více
Zde jsou varovné signály, že se kočky cítí smutné a osamělé

Dvě vrstvy kožešiny

Psi mají dvojitou vrstvu srsti, mezi kterou rostou různé folikuly: „Vrchní vrstva. Ta je tvořena silnější srstí. A slouží k jejich ochraně před klimatickými vlivy, jako je sluneční záření a déšť,“ vysvětluje.

Pod touto částí srsti se nachází podsada. A ta ji pomáhá chránit před chladem. Je to vlastně taková tepelná přikrývka, která mírní jeho tělesnou teplotu.
Odborníci vysvětlili, čím trpí oholení psi v létě.Zdroj: Capture Instagram

V červenci loňského roku Britská veterinární asociace vyzvala majitele psů, aby přijali preventivní opatření. Důvodem je zajištění bezpečnosti zvířat při vlnách veder. Ale také proto, aby se snížil počet případů druhů postižených vlnami veder.

Dr. Shotton, člen britské asociace, vysvětlil, že „nejlepším způsobem, jak zabránit spálení, je vyhnout se nadměrnému vystavení světlu. Pokud to však není možné, je třeba použít opalovací krém vhodný pro domácí zvířata.

Přečtěte si více
Tento třínohý kocour se vrací do domu, který opustil po smrti svého pána

Na rozdíl od nás, psi nemohou regulovat teplotu pocením. Proto jsou v horkém počasí zranitelní. I velmi krátké procházky na horkém slunci tak mohou mít fatální následky.

Odborníci vysvětlili, čím trpí oholení psi v létě.Zdroj: Capture Instagram
Další doporučení

Britská asociace uvedla řadu doporučení, jak předejít úpalu vašeho psa. Nebo jiným zdravotním problémům způsobeným vysokými teplotami.

Je důležité, aby psi nebo kočky měly přístup k čerstvé vodě, byly na vzdušném místě. A aby byly neustále ve stínu před sluncem. Také sledujte příznaky úpalu, jako je těžké dýchání, slinění, jasně červené nebo velmi bledé dásně.

Při procházkách: Při procházkách se musí mládě pohybovat v prostoru, kde se nachází, organizace doporučuje provést pětisekundový asfaltový test: pokud je vaše ruka příliš horká a nezvládá teplotu, je lepší chvíli počkat. „Psy necvičte v nejteplejší části dne, zejména starší plemena, plemena s nadváhou nebo plemena s plochou tváří.

Přečtěte si více
8 zvířat, která mají něco společného se svým pánem (fotografie)

Pokud máte podezření na úpal, měli byste okamžitě vyhledat veterinární ošetření.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.