Accueil » Zvířata » Odborníci tvrdí, že kočky žijí déle než psi

Odborníci tvrdí, že kočky žijí déle než psi

Psi jsou pro mnoho lidí oblíbeným domácím mazlíčkem. Kočky se však v posledních letech staly nejdůležitějším domácím mazlíčkem v mnoha rodinách po celém světě. Kromě tohoProč mohou kočky žít déle než psi, je často předmětem diskusí.

Kočky jsou samotářské kočkovité šelmy. Mají tendenci být velmi nezávislé. Na rozdíl od psů se totiž málokdy nechají pohladit a jsou ještě „ostražitější“. Kočky mají navíc tendenci žít déle: „Kočky žijí v průměru o 3 roky déle než psi“.

Zatímco psi jsou společenštější, samotářská a nezávislá povaha koček znamená, že mohou žít až o tři roky déle. Americký vědec vysvětluje, jak jim jejich osobnost a tělesná stavba pomáhají žít déle.

Proč žijí kočky déle?

Na rozdíl od psů to všichni víme, jsou kočky samotářská a nezávislá zvířata. Navíc se jen zřídka nechávají hladit cizími lidmi na ulici a brání se svými ostrými drápy.

Proč žijí kočky déle než psi? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram

Také právě tyto vlastnosti umožňují těmto kočkovitým šelmám žít nejméně o tři roky déle než psi. Zatímco psi žijí v průměru 12 let, kočky se dožívají v průměru 15 let.

Podle vědce Steva Austada, který se zabývá biologií stárnutí na Alabamské univerzitě v USA, existuje „evoluční teorie stárnutí. Ta předpokládá, že věci žijí déle v bezpečí.

Podle tohoto názoru odměřená osobnost, drápy a hbitost koček snižují pravděpodobnost nákazy a šíření nemocí.

Žijí kočky déle než psi? Zde je vysvětleníZdroj: Capture Instagram

„Kočky jsou méně citlivé Kočky jsou méně citlivé na predátory, protože jsou dobře vyzbrojené. Pokud jste se někdy pokoušeli zadržet kočku proti její vůli, pravděpodobně jste zjistili, že mají nejrůznější obranné mechanismy, které psi nemají,“ řekl Steve Austad.

„Psi mohou být divocí, ale na obranu mají jen tlamu. V podstatě vám nemohou ublížit ničím jiným,“ dodal vědec.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit náš web. Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.