Accueil » Zvířata » Odvážný krok kočky, která zabránila pumě ve vstupu do domu

Odvážný krok kočky, která zabránila pumě ve vstupu do domu

Obsah

Video: Odvážný čin kočky, která zabránila pumě ve vstupu do domu

Kočky jsou historicky známé tím, že chrání svůj prostor před malými hrozbami, jako jsou hlodavci. Přesto, Kočka žijící v Kalifornii zemřela na jinou úroveň. Bojoval s pumou, která byla třikrát větší než on.

Alexandra, majitel kočkyzveřejnila video, na kterém její domácí mazlíček brání svůj dům před pumou, která se potulovala poblíž. „Proto máte velké psy a nenecháte je utéct. Proto máte velké psy a nenecháváte kočky venku v Kalifornii.“ vysvětlila. Navrhuje totiž, že ideální je mít v domě hlídacího psa, který chrání domácí kočkovité šelmy.

Podle účtu Ninetyfouralexandra:

Události se odehrály v jižní Kalifornii, ve městě Julian, které se geograficky nachází uprostřed zalesněných oblastí.

Video dosáhlo celkem 1,7 milionu lajků a více než 20 000 komentářů. Uživatelé TikToku komentovali odvahu a divokost černošedé kočky. Černošedé kočce se podařilo vyplašit divoké zvíře. Navíc ho dokonce odvezl zpět na jednom místě, zatímco byli odděleni plotem.

Na začátku 40sekundového videa, divoká kočka hledí na místo uvnitř domu. Pak se kočka neohroženě rozhodla vrhnout. Po několika vteřinách mňoukání se majitelka dostala za svého mazlíčka, aby se podívala, co se děje, což pumu přimělo k útěku.

„Tato puma je krásná, ale zároveň děsivá“, „díky tomuto videu se důvěra v domácí kočky příliš zvýší“, „vsadil bych všechny své peníze na vaši kočku“, zněly některé z komentářů uživatelů internetu.

Vyhýbání se konfliktům s lidmi:

Kalifornské oddělení pro ryby a divokou přírodu vysvětluje, že puma se obvykle vyhýbá jakoukoli formu lidské interakce. Když totiž spatří člověka v blízkosti míst, kde se vyskytuje, má tendenci utéct.

Video: Odvážný krok kočky, která zabránila pumě ve vstupu do domuZdroj: Capture Instagram

Navzdory těmto aspektům vydala agentura řadu doporučení pro obyvatele Kalifornie, aby se vyhnuli jakémukoli kontaktu s těmito kočkovitými šelmami. Například instalace osvětlené sítě, která zabrání pumám, aby se přiblížily, aniž by je někdo viděl, a také držení domácích zvířat v noci uvnitř domů.

Také pumy nazývané pumyse vyskytují po celém státě Kalifornie. Tyto kočkovité šelmy žijí právě v této oblasti Spojených států díky podmínkám životního prostředí a biotopu, které jim umožňují prosperovat.

Puma :

Americká agentura na svých oficiálních internetových stránkách vysvětlila, že v současné době není známo, kolik těchto zvířat se nachází v regionu. Ujistila však, že v posledních letech se odhady na kilometr čtvereční snížily.

Americká agentura vysvětlila, že tato zvířata obvykle obývají oblasti, kde se vyskytuje jelení zvěř. Tyto druhy jsou totiž jejich hlavním zdrojem potravy. Podle kalifornského zákona o ochraně volně žijících živočichů z roku 1990 jsou tato zvířata klasifikována jako „zvláště chránění savci“, takže je nelze chytat, zraňovat ani zabíjet.

Kromě toho útoky těchto kočkovitých šelem na člověka jsou vzácné. Od roku 1890 až do současnosti došlo k několika takovým incidentům. „Statisticky je tisíckrát pravděpodobnější, že do člověka udeří blesk, než že ho napadne puma,“ uvedlo ministerstvo.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme nahlédnout do naší kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.