Accueil » Zvířata » Olizuje vás váš pes často? Zjistěte, jaké jsou skutečné důvody

Olizuje vás váš pes často? Zjistěte, jaké jsou skutečné důvody

Olizuje vás váš pes často? Zjistěte, jaké jsou skutečné důvody

Mít doma psa je úkol, který vyžaduje hodně práce. láskaVyžaduje to čas a velkou pozornost. Kromě toho je nutné vědět, jak o psa pečovat v závislosti na jeho zdravotním stavu, tělesné stavbě a dokonce i na jeho plemeni.

Také, doporučujeme, abyste si uvědomili, co je dobré. pro vašeho psa a určité chování které byste měli vzít v úvahu, abyste věděli, kdy váš pes vykazuje známky náklonnostbolest nebo nervozita.

Mezi věcmi, které byste mohli vědět, je zde důvod proč vás váš pes často olizuje. Jedná se o chování která má kořeny v jejich vlčích předcích, kteří, když se vydali na lov a vrátili se, dostávali od svých mláďat lízátka, aby mohli odříhnout a nakrmit svá mláďata.

V dnešní době může mít olizování psovitých šelem několik významů. Z tohoto důvodu uvádíme důvody níže.

Olizuje vás váš pes často? Toto jsou důvody, proč tak činíZdroj: Capture Instagram

Důvody, proč vás váš pes často olizuje

Prozradíme vám některé z důvodů, proč pes často olizuje svého majitele.

Uklidňující lízání

Když psi žijí s jinými zvířaty, obvykle si navzájem olizují tlamy, aby utišili vzájemný hněv. Totéž platí pro majitele. Pokud vás vidí rozzlobené nebo napjaté, olízne vás, aby vás uklidnil.

Otázka vkusu

„Olizování slouží také k asimilaci pachových a chuťových molekul. Mnoho psů chce objevovat zajímavé pachy olizováním. Mohou vám tedy doslova slízat pach jiných psů z ruky.“

Olizuje vás váš pes často? Toto jsou důvody, proč to děláZdroj: Capture Instagram
Vyjádření náklonnosti

Pokud vám váš pes několikrát dal. Pokud vás váš pes opakovaně olizuje po pohlazení, jídle nebo jiném projevu péče, je to proto, že vám říká “ děkuji“ . Takto vám děkuje a téměř vždy to má na rukou nebo na tváři.

Pozvání ke hře, zábavě a mazlení

Někdy chtějí psi za olizování něco získat. Mnoho psů si totiž uvědomilo, že když olíznou ruku svého majitele, získají více pozornosti. Chtějí se nechat hladit nebo si s vámi hrát.

Mějte na paměti, že nemusíte vždy reagovat na jejich olizování, jinak se z toho stane zvyk, který vám může být časem nepříjemný.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.