Accueil » Zvířata » Opravdu kočky přenášejí tolik nemocí, jak se říká?

Opravdu kočky přenášejí tolik nemocí, jak se říká?

Ze všech zvířat, která jsou lidé zvyklí chovat jako domácí mazlíčky, jsou kočky pravděpodobně nejkontroverznější, protože jsou obviňovány z přenosu velkého množství nemocí na člověka. Nicménězvěsti nemusí být tak pravdivé.

Hlavní onemocnění, která lidé často přisuzují kočkám jsou alergie způsobené jejich srstí, riziko, že budete mít kotě jako domácího mazlíčka, pokud máte děti, a parazitární onemocnění, jako je toxoplazmóza.

Začněme třeba vlastnictvím domácích mazlíčků, pokud je vlastní zodpovědní a hygieničtí lidé, nepředstavuje zdravotní riziko pro kojence a děti. Studie Americké pediatrické akademie zjistila, že děti, které žily první čtyři roky života s kočkami a/nebo psy, měly vyšší imunitu než děti, které s nimi nežily.

Opravdu kočky přenášejí tolik nemocí, jak se říká?

Alergie na kočičí srst je také mylná představa. U některých lidí se skutečně může objevit alergická reakce na přítomnost kočky, ale není to kvůli její srsti, ale kvůli jejím slinám.

Opravdu kočky přenášejí tolik nemocí, jak se o nich říká?Zdroj: Capture Instagram

Kočka „při česání a olizování zanechává na srsti částečky slin, které u lidí vyvolávají alergickou reakci“, vysvětlila Luisa Mar Ramírez Novoa, veterinární lékař. Řekla také, že některá plemena koček jsou hypoalergenní. (mají nižší riziko vyvolání alergických příznaků)Patří mezi ně sibiřská, balijská, bengálská, barmská, colorpointská krátkosrstá, cornish rex, devon rex, javánská, ocicat, orientální krátkosrstá, ruská modrá, siamská a sfinx.

Kromě toho dodává, že speciální šampony jsou k dispozici přípravky na odstranění proteinů ze srsti koček, které snižují alergické reakce. Vyzvala proto majitele koček, aby své mazlíčky po alergické reakci neopouštěli.

Opravdu kočky přenášejí tolik nemocí, jak se o nich říká?Zdroj: Capture Instagram
Co je toxoplazmóza?

A konečně, pokud jde o toxoplazmózu. (což je infekce způsobená parazitem, který může způsobit vážné komplikace těhotným ženám a lidem se slabým imunitním systémem), veterinář vysvětlil, že toto onemocnění není u nás příliš časté. kočky, ale u lidí je stále velmi rozšířená.

Kočka je přenašečem parazita způsobujícího toxoplazmózu.Pokud vaše kočka jí granule, nemusí mít parazita. „Pokud vaše kočka jí granule, nemusí mít parazita. Aby se člověk nakazil, musel by nechat svůj odpadkový koš špinavý 48 až 72 hodin, což je vzácné, protože lidé obvykle čistí svůj odpadkový koš každý den, řekl odborník.

Pokud jste těhotná a máte kočku, Ovoce a zeleninu před konzumací raději řádně omyjte, než je vyhodíte na ulici. Ať už máte jakéhokoli domácího mazlíčka, dodržováním správné hygieny se nemusíte obávat zdravotních rizik pro vás nebo vaši rodinu.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.