Accueil » Zvířata » Opravdu váš pes jí trávu, aby se vyčistil? Zde jsou skutečné důvody

Opravdu váš pes jí trávu, aby se vyčistil? Zde jsou skutečné důvody

Opravdu váš pes jí trávu, aby se pročistil? Zde jsou skutečné důvody

Domácí zvíře by mělo jíst pouze jedlé jídlo. Nalezení lepší nutriční rovnováhy se však pro ně zdá být velmi obtížné! Za prvé, váš pes může mít tendenci vyhledávat jiné nezdravé potraviny mimo váš pozemek. Nebo již může být ve špatném zdravotním stavu. V jistém ohledu je sledování jeho denního režimu jedním z nejdůležitějších úkolů, pokud o něj chcete pečovat. Pokud si všimnete jakýchkoli neobvyklých změn, obraťte se na veterináře. Přemýšleli jste někdy o tom, jak na to: Proč mé zvíře nejí dostatek potravy a konzumuje více trávy? Zjistěte více!

Pes: Může mu pojídání trávy pomoci k očistě?

Na začátku zvažte, že pojídání trávy je již zahrnuto ve změně jeho chuti k jídlu. Má váš pes tendenci jíst paštiku a pak chce jíst pouze trávu? Všimněte si, že to je spouštěč nového stravovacího návyku! Může však existovat i jiné vysvětlení. Prvním vysvětlením je, že se váš pejsek pouze snaží očistit vnitřek jeho trávicího orgánu. To je pozitivní stránka věci!

Pojďme se dostat do detailů! Váš pes může onemocnět z každodenního pojídání trávy. I když to může rychle pomoci uspokojit jeho hlad, měli byste si být vědomi i dalších důsledků. Ve skutečnosti existují určité důkazy, že pojídání trávy nepřispívá k ke zlepšení jeho zdravotního stavu. Naopak ho může vystavit nejrůznějším nemocem. Nejčastějším případem je přímý přenos vajíček červů. Jak je to možné? Nejčastěji se to stává, když si dopřeje čas na ochutnávání rostlin!

Co ho nutí jíst více?

Než najdeme řešení, musíme vědět, odkud tato neregulovaná spotřeba pochází. První příčina, je zvyk ! Zejména proto, že tráva zůstává v hojném počtu, pokud není udržována. Váš pes si pak myslí, že mu tráva může nahradit denní dávku. Jaké zklamání pro jeho pána! Musíte však pochopit, že má co do činění s nezdravou krmnou situací.

Je také možné, že váš pes má PICA. Jedná se o onemocnění nebo syndrom, který způsobuje, že váš pes konzumuje věci, které jsou nejedlé. Dítě chce například polykat sáčky, kameny nebo hračky. Kromě toho ho může bolet bříško. Pokud si toho všimnete, nechte ho, ať si to užije!

Pes: Několik rad, jak se vyhnout obavám!

Pokud si nevšimnete žádných špatných příznaků, můžete nechat svého psa jíst bylinky. Na druhou stranu to produkt přírody obsahuje více vlákniny a může uspokojit vašeho domácího mazlíčka. Ve vážných případech doporučujeme poradit se přímo s veterinárním lékařem!

Kontrolujte příjem potravy vašeho domácího mazlíčka k vyvážení jeho stravy! Váš pes by si neměl dopřávat všechno. Také si uvědomte, že přehánění není dobrý nápad! V případě potřeby dohlédněte na jeho celkový denní režim.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.