Accueil » Zvířata » Pláče kočka? Zjistěte odpověď odborníků

Pláče kočka? Zjistěte odpověď odborníků

Obsah

Máte někdy pocit, že mňoukání není stejné jako obvykle, ale je jako stížnost? Kočky jsou okouzlující a způsob, jakým s vámi komunikují, je úžasný nebo přinejmenším zvědavý. V tomto článku odhalíme zda kočky pláčou a jaké mohou být jejich důvody.

PLÁČOU KOČKY STEJNĚ JAKO LIDÉ?

Odpověď zní ano. Lidé, když cítíme bolest, ať už fyzickou nebo emocionální, vylučujeme slzy. Jedná se o tělesný proces, který probíhá za účelem čištění, ochrany a mazání oční bulvy. Zatím jsme však nezjistili, proč naše tělo tyto slzy aktivuje. Je jasné, že ve chvílích velké radosti a štěstí nebo naopak ve chvílích smutku, hněvu či vzteku naše tělo reaguje pláčem: je to způsob, jak vyjádřit své emoce.

Zdroj: Capture Instagram

Kočky mají tuto schopnost také: jsou dojaté, ať už radostí nebo smutkem, a jejich tělo aktivuje určité mechanismy, stejně jako u lidí. Mají také způsoby, jak to vyjádřit, i když to není skrze slzy. Kočky pláčou jiným způsobem, a to tak, že své stížnosti a nářky přenášejí mňoukáním. Je to jejich způsob, jak se vyjádřit a komunikovat s vámi jednoduchým a přímým způsobem.

PROČ MOJE KOČKA PLÁČE?

Existuje mnoho důvodů, proč vaše kočka volá o pozornost:

  • Když jsou malé, mohou mňoukat nebo kňučet. aby zavolali své matce protože jim chybí jídlo, přístřeší nebo se cítí osaměle.
  • Po příchodu do nového domova se musí aklimatizovat na nový domov, nový prostor a novou rodinu. To by nemělo trvat příliš dlouho, asi týden. Vaše kočka může plakat, protože se v novém domově cítí cizí, nechráněná nebo vystrašená.. Jakmile se bude cítit jako doma, v teple domova, její chování se změní.
  • Vaše kočka může vydávat pláč nebo mňoukání na začátku dne.. Nebo když se po nepřítomnosti vrátíte domů. Může vás pozdravit nebo jen pozdravit. Všimli jste si někdy, že jeho mňoukání je jiné než obvykle?
  • Jedním z hlavních důvodů, proč se zdá, že vaše kočka pláče. hledání potravin. Pokud má hlad nebo chce více jídla, pravděpodobně začne mňoukat v blízkosti své misky.
  • Kočky také pláčou kvůli možnému nedostatku živin. Je důležité, aby vaše kočka dostávala zdravou a vyváženou stravu, aby se předešlo nemocem souvisejícím s nedostatkem živin.
  • Mírně starší kočky mohou stěžovat si na bolest nebo nemoc. Neviditelné nemoci, jako je artritida, osteoartritida nebo selhání ledvin, mohou být u starších koček velmi časté. Měli byste se co nejdříve obrátit na svého veterináře, aby vás důkladně prohlédl.
  • Dalším důvodem, proč vaše kočka pláče, může být říje.. V tomto období, které se obvykle shoduje s obdobím zvýšené intenzity světla, bude vaše kočka hyperaktivnější, podrážděnější a bude chtít jakýmkoli způsobem utéct z domu a setkat se s jinými kočkami. Pokud vaše kočka není kastrovaná, poraďte se s veterinářem, který vám poradí, jak nejlépe postupovat v dané situaci.

Kočky pláčou, ale jinak než my. Proto sledujte jejich chování a neváhejte se poradit s veterinářem, pokud si všimnete nějakého neobvyklého chování.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii (Zvířata)

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.