Accueil » Zvířata » Plemena psů, která jsou nejvíce náchylná k onemocnění, jsou.

Plemena psů, která jsou nejvíce náchylná k onemocnění, jsou.

Existují určitá plemena psů, která jsou náchylnější k určitým onemocněním. Zdraví psa však závisí také na způsobu jeho chovu a na veterinárních kontrolách.

Problémy s kostmi

U obřích plemen, jako je německá doga, mastif nebo neapolský mastif, kteří vzhledem ke své stavbě těla a velikosti často nemají stejný růst kostí a svalů. Tato plemena tedy častěji trpí problémy s kostmi.

Plemena psů, která jsou nejvíce náchylná k onemocnění, jsou tato.Zdroj: Capture Instagram
Brachycefalie

Psi plochých plemen mohou mít potíže se správným dýcháním. Mají také tendenci být velmi unavení při minimálním pohybu a mohou dokonce chrápat.

Brachycefaličtí psi jsou ti, kteří mají příliš krátkou tlamu, plochou a proporcionálně velmi širokou hlavu. Jejich nozdry jsou extrémně úzké a někdy je doprovází obzvláště dlouhé měkké patro. To těmto zvířatům ztěžuje normální dýchání.

Plemena nejvíce náchylná k onemocněníZdroj: Capture Instagram

Plemena psů náchylná k brachycefalii: Affenpinscher, Bostonský teriér, Boxer, Griffon Bruxellois.

Dysplazie kyčelního kloubu

Dysplazie kyčelního kloubu je především genetické onemocnění. A toto ačkoli je také považována za multifaktoriální onemocnění, které zahrnuje také chov z hlediska stravy, cvičení a životního prostředí.

Plemena psů, která jsou nejvíce náchylná k onemocnění, jsou tato.Zdroj: Capture Instagram

Mezi plemena psů, která trpí tímto onemocněním, patří německý ovčák, zlatý retrívr a rotvajler. Dysplazie se však může vyskytnout u jakéhokoli středního nebo velkého zvířete.

Kožní problémy

Některá plemena jsou náchylnější ke kožním problémům. Některá plemena jsou například náchylnější ke kožním problémům, plemena, jako je šarpejec a buldok.které kvůli svým kožním záhybům trpí dermatitidami, vředy a infekcemi. Příčinou těchto problémů je tření, nadměrná vlhkost a nedostatek vzduchu v těchto záhybech.

Plemena, která jsou nejvíce náchylná k rozvoji onemocnění, jsou.Zdroj: Capture Instagram

West highland teriér je také plemeno náchylné ke kožním problémům.

A co toulaví psi?

„Pokud jde o psy smíšených plemen, jsou odolnější, pokud jde o nemoci určitého typu.

„To neznamená, že neonemocní. Ve skutečnosti mohou trpět jakoukoli patologií. Neexistuje však nic takového jako predispozice k rozvoji konkrétních onemocnění,“ řekl jeden z veterinářů.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.