Accueil » Zvířata » Podle odborníků je to správný věk pro výcvik psa.

Podle odborníků je to správný věk pro výcvik psa.

Jednou z nejčastějších otázek po příchodu nového psa do rodiny je, kdy je nejlepší začít s jeho výcvikem. Je to proto, aby se zvíře mohlo rychle přizpůsobit pravidlům v domě a zabránilo „bolestem hlavy“ pro členy rodiny.

Jakmile pes projde počátečními fázemi vývoje, může začít dodržovat pravidla. To znamená, že po prvních čtyřech měsících od narození se pak pes může začít řídit pokyny.

Zde je uvedeno, jak starý pes by měl být podle odborníků vycvičen.

Po prvních dvou měsících, se pes začíná seznamovat s různými kontexty, podněty a lidmi. Začíná rozpoznávat, kteří lidé jsou mu blízcí a kteří ne.

Jakmile zvíře je starší čtyř měsícůKdyž jsou vašemu zvířeti více než čtyři měsíce, můžete začít zavádět opakující se chování, jako je chození do parku, čas krmení, první polohy, poslušnost a znaková řeč. Vždy s trpělivostí, dobrým zacházením a odměnami za každé naučené chování.

Zde je uvedeno, jak starý pes by měl být podle odborníků vycvičen.Zdroj: Capture Instagram

Když je psovi šest až osm měsíců: To je ideální doba pro zahájení komplexního výchovného a výcvikového programu. Někteří lidé se pro něj rozhodnou sami. Mnozí jiní se však rozhodnou najmout si školitele. Ten totiž pomáhá psovi rychleji se naučit chování, které potřebuje dodržovat. Po osmém měsíci věku vstupuje zvíře do období dospívání, kdy bude těžké zapomenout, co se naučilo.

Kdy pes začíná dospívat, začneme uvažovat o konkrétnějším výcviku a výchově. V mnoha ohledech bude jeho výchova zahájena dříve (hygienická pravidla, řízené procházky atd.). Poté je však důležité vytvořit dobrou strukturu ve všech souvislostech. To proto, aby si pes mohl užívat každodenní život pod naším dohledem.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.