Accueil » Zvířata » pohled na kočičí svět

pohled na kočičí svět

Kočky jsou fascinující tvorové s mnoha mimořádnými smyslovými schopnostmi. Jejich sluch, bystrý zrak a schopnost detekovat jemné vůně jim umožňují vnímat svět jedinečným způsobem.

V tomto článku prozkoumáme možnosti smyslové dovednosti koček a objevovat, co mohou vnímat. Od jejich bystrého sluchu až po noční vidění, podívejme se, jak jim kočičí smysly umožňují interakci. Ale také přizpůsobit se jejich prostředí způsobem, který nás nechá beze slov.

Kočky jsou zvědavá zvířata, pozorný a velmi inteligentní. Mohou tak plně porozumět rutině lidí, kteří žijí v jejich domě. Tato zvířata nám každý den přinášejí společnost, náklonnost a loajalitu tím nejnesobečtějším a bezpodmínečným způsobem.

Ke čtení Kočka se chová divně, tato žena ji sleduje a objevuje pravdu

Kočky vědí, jak „číst“ vaše nálady.

Studie vědců Jennifer Vonk a Moriah Galvan dospěla k závěru, že kočky projevují empatii. Jsou totiž schopni rozpoznat a vnímat lidské emoce a dokonce s nimi něco udělat. Odborníci na experimentální, kognitivní a behaviorální psychologii provedli řadu testů a analyzovali vizuální a tělesnou řeč koček s jejich majiteli.

Zjistili tak, že kočky jsou schopni si všimnout, kdy jsou lidé šťastní, smutní, nervózní, ve stresu, vzrušení, ustaraní, zoufalí, depresivní nebo naštvaní.

Vědí, kdy se nám někdo líbí nebo nelíbí

Stejně jako u strachu jsou tato zvířata schopna díky oxytocinu, který vylučujeme, poznat, zda máme nebo nemáme rádi člověka.

Ve skutečnosti „Tato chemická látka, kterou uvolňujete, spolu se změnami v dechové frekvenci a napětí vašeho těla dává vašemu mazlíčkovi vědět, zda máte nebo nemáte rádi osobu před vámi,“ uvádí Animal Expert.

Přečtěte si 5 právě adoptovaných psů z útulku, jsou nejšťastnější na světě

Kočky si všimnou našich záměrů

Stalo se vám někdy, že když přijde den koupání, vaše kočky utečou a schovají se? Nebo když musíš vzít je k veterináři? Nebo jim dát léky, když jsou nemocní? Je to proto, že vědí, co se bude dít, a jsou připraveni řešit jakoukoli situaci.

Dokonce vědí, kdy jdete ven. A to jednoduše proto, že vždy děláte to samé: jděte do koupelny, navoňte se, připravte se atd.

Kočky poznají, když je jejich majitel nemocný.

Konečně, kočkovité šelmy nejsou schopny detekovat nemoci jako takové. Mohou si však všimnout drobných změn na těle, které jsou často spojeny se zdravotním problémem.

Jedním příkladem je skutečně cukrovka. Lidé s tímto onemocněním mají při změně hladiny cukru zvláštní dech. Kočky je také dokážou rozpoznat díky svému vynikajícímu čichu.

Přečtěte si: Prozrazující známky bezpodmínečné loajality vaší kočky k vám

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.