Accueil » Zvířata » Pokud si necháte olizovat obličej od psů a koček, hrozí vám následující rizika.

Pokud si necháte olizovat obličej od psů a koček, hrozí vám následující rizika.

I když to považujete za projev náklonnosti, nos vašeho psa nebo kočky je vystaven různým bakteriím. A ty mohou přenášet infekční choroby. Řekneme vám, proč byste se této praxi měli vyhnout. Ale také jak napravit svého mazlíčka, aby to neměl. typ kontaktu s vámi.

Pokud si necháte olizovat obličej od psů a koček, hrozí vám následující rizika.

Psi a kočky se stávají stále důležitější součástí života mnoha lidí. Podle studie společnosti White Mountain Group dosáhla populace domácích mazlíčků skutečně 730 milionů do roku 2022. To znamená, že přibývá interakcí a míst, kde se psi a kočky dostávají do přímého kontaktu s lidmi. To navíc znamená i zvýšené riziko nákazy zoonotickými chorobami.

Proto je důležité rychle napravit toto chování u vašeho domácího mazlíčka. S pozitivní korekcí. Nebo v případě potřeby s podporou odborníka na chování. Nezapomeňte na aktuální očkování psa nebo kočky a na jejich pravidelné odčervování. Ale také proto, aby se váš pes nebo kočka nedostali do blízkosti trusu jiných zvířat.

Zde jsou rizika, která hrozí, když si necháte olíznout obličej od psů a koček.Zdroj: Capture Instagram
Měli byste nechat své děti hrát si s kočkou nebo psem?

To však neznamená, že je pro dospělé a děti si hrají s domácími zvířaty. Ale jednoduše by měli dodržovat základní hygienická pravidla. A aby se při kontaktu se zvířaty nedotýkali úst, očí, nosu nebo ran. Podle veterináře se olizování psů táhne až k jejich prapředkům. Je to projev podřízenosti a náklonnosti.

Tento veterinář také potvrzuje, že „krmení zvířat lidskou stravou jim neprospívá“. Jejich trávicí systém je jiný než náš a my jim můžeme způsobit vážné zdravotní problémy. Proto před zavedením jakékoli změny ve stravě doporučuje konzultaci s odborníkem. strava.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii. Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.