Accueil » Zvířata » Poprvé zachycený pes duch, proč je tak zvláštní?

Poprvé zachycený pes duch, proč je tak zvláštní?

Video : Poprvé zachycený pes duch, proč je to tak zvláštní?

Podivný exemplář nazývaný „pes duch“ nebo „pes křoví“ byl nalezen živý. Chodí charakteristickou chůzí, štěká. A živí se drobnými savci, rybami, ovocem a plazy.

Jak ho našli?

Agronom Ernesto Carlos Balderrama ho viděl v jednom z kampusů v Bolívii. Jednoho dne ji proto natočil na mobilní telefon. Video pak poslal jednomu ze svých kolegů, doktoru Marcu Gremingerovi Céspedesovi.

Zachytit tohoto „psa ducha“ živého byla neuvěřitelná práce.. „Vlezl do klece, byl velmi vyhublý. Dával jsem mu kuřecí játra bohatá na kyselinu listovou, těstoviny a vodu,“ řekl Greminger.

Přečtěte si více
Video: Adoptuje štěně kokršpaněla, ale bylo to jiné obrovské plemeno

Po analýze zjistili, že je staré sedm až osm měsíců a že jeho „varlata ještě nesestoupila do břišní oblasti“. Zvíře je 97 centimetrů dlouhé a 39 centimetrů vysoké. Váží také asi čtyři kilogramy a má charakteristický zápach, který je „kyselejší“ a silnější než u dikobraza.

Video: Proč je tak zvláštní?Zdroj: Capture Instagram
Podivnost „psa ducha“.

Kromě toho je další z jeho přezdívek „nedokonalý pes“, „s odkazem na jeho malé uši, které se liší od psích“.

Navíc se tento pes objevoval jen velmi zřídka. Je skutečně považován za jednoho z „nejvzácnějších a nejméně známých na světě“,

Jeho tělo se vyznačuje zvláštními vlastnostmi: liščí čenich, silný ocas a pavučinaté nohy. Byl pozorován při plavání v řekách a potocích.

Přečtěte si více
Zde jsou důvody, proč psi dávají přednost ženám

„Psi duchůkteré studuje již 14 let, „jsou velmi zvláštní a těžko viditelní“. Jsou totiž velmi plaší. Ale také se zcela liší od domácích zvířat.

pic.twitter.com/6MpfTs8cur

– Maria Bolivar (@MariaBo33324137) 16. března 2023

Přečtěte si více
Zde jsou skutečné důvody, proč kočky olizují své majitele

Zvíře pak podstoupilo testy DNA, krevní testy a řadu dalších analýz pro vědecké studie. Poté bylo vypuštěno do Národního centra pro genetické zlepšování v Bolívii.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.