Accueil » Zvířata » Porozumět tomu, co vám váš pes říká ušima

Porozumět tomu, co vám váš pes říká ušima

Váš pes samozřejmě nemluví nahlas. Má však jiné způsoby, jak s vámi komunikovat. Patří mezi ně dát vám najevo, zda se nudí, je šťastný, nemocný nebo jen chce vaši pozornost.

Pokud dokážeme tyto příznaky u svého psa rozpoznat, můžeme si s ním vybudovat lepší vztah a včas reagovat na nenadálou situaci.

Tipy, jak porozumět tomu, co vám váš pes říká ušima

1. Uši vztyčené a mírně nakloněné dopředu: Váš pes věnuje velkou pozornost tomu, co se děje před ním. Známkou dominance může být i to, když je postoj psa doprovázen následujícími znaky: plně zdvižený ocas, rovný hrudník, zavřená tlama, hlava držená vysoko a směřující dopředu.

Přečtěte si více
Zde jsou hlavní příznaky stárnutí vaší kočky

2. Uši velmi nakloněné dopředu: Náš pes se vzpírá tomu, co má před sebou. Pokud ukáže zuby, pokud má oči upřené, pokud je jeho tělo strnulé a trochu vzpřímené, chce zaútočit.

Vysvětlujeme, co znamená pohyb uší vašeho psa.Zdroj: Capture Instagram

3. Uši nakloněné dozadu : Je to známka toho, že je napjatý a/nebo se bojí. Pokud ukáže zuby, znamená to také, že je připraven se bránit, pokud se hrozba přiblíží příliš blízko. Podobně dává ocas mezi nohy, hlavu má skloněnou a oči napůl otevřené, vyhýbá se jejich překřížení.

4. Uši sklopené dozadu a blízko hlavy: Touto polohou zvíře vyjadřuje klidnou podřízenost. Kromě toho neukazuje zuby ani nekrčí čenich. Tělo má schoulené a pohled sklopený.

5. Pohyblivé uši : Pokud se uši vašeho psa pohybují několika směry, znamená to, že je klidný.

Přečtěte si více
Tento pes byl všemi odmítnut, tento dojemný webový příspěvek změní její život

Vysvětlujeme, co znamená pohyb ucha vašeho psaZdroj: Capture Instagram
Příznaky infekce v uších

Je běžné, že pes dostane infekci v určitém okamžiku svého života. Je to proto, že uši, a zejména zvukovod, jsou velmi citlivé oblasti, které by se měly kontrolovat alespoň jednou týdně. Můžete si všimnout nepříjemného zápachu, podivného výtoku, zarudnutí nebo dokonce ucpání. Váš pes může nepříjemné pocity signalizovat také tím, že se bude v uchu často škrábat. Ale také častým vrtěním hlavou nebo tím, že se o jedno ucho opírá více než o druhé. Všem těmto příznakům byste měli věnovat zvýšenou pozornost, protože by se mohlo jednat o infekci.

Nejčastější ušní infekcí u psů je otitida, což je zánět zvukovodu. Může být způsoben alergií, bakteriemi nebo být příznakem jiného onemocnění. Proto je důležité se vždy poradit s veterinárním lékařem, který určí nejvhodnější léčbu. Může se také objevit, když se do ucha psa dostane velké množství vody, která včas neodteče nebo nevyschne. Proto byste měli před koupáním psa vždy do uší vložit zátku.

Jak pečovat o uši svého psa

Pokud mu musíte uši čistit, dělejte to šetrně. Nezapomínejte také na to, abyste měli čisté ruce, a nikdy nepoužívejte gázu do obou uší. V opačném případě riskujete přenos nečistot.

Neměli byste psovi stříhat uši, protože se jedná o mrzačení, které vašemu zvířeti neprospívá. Naopak vede ke zhoršení sluchu a motorických schopností. Způsobuje také zbytečnou bolest a činí zvíře náchylné k ušním infekcím a dalším zánětům zvukovodu.

Přečtěte si více
Tato kočka není šťastná, že čeká na psa při snídani (Video)

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.