Accueil » Zvířata » Pozor na toto slovo, které může být pro psy velmi děsivé!

Pozor na toto slovo, které může být pro psy velmi děsivé!

Psi vynikají tím, že mají se svými majiteli velmi zvláštní pouto. Do té míry, že nás mohou snadno identifikovat, pokud jsou řádně vyškoleni. Jedno slovo je však může vyděsit, pokud si nedáte pozor. Co to je? Podrobnosti vám prozradíme v tomto článku!

Psi: Zvláštní vztah k lidem!

Psi jsou vnímáni jako „nejlepší přítel člověka“.. A to je prostě pravda! Toto zvíře je věrné, štědré a projevuje bezpodmínečnou náklonnost. Má také výjimečnou schopnost zachytit pocity svých majitelů. Díky tomu je pouto mezi člověkem a zvířetem nezrušitelné. Proto jsou psi oblíbenými domácími mazlíčky lidí. A kočky jsou také velmi blízké svým majitelům.

Podle odborníků z Univerzity Eötvöse Loránda je tato blízkost způsobena oblastí mozku, kterou mají domácí zvířata společnou s lidmi. Tato oblast je spojena s řečí a detekcí pocitů, které vyjadřuje. Japonští vědci prokázali, že tento vztah z hlediska oxytocinu. Když se psovod podívá svému psovi do očí, zvíře uvolní tento signál. hormon spojený s citlivostí a spoluvinou. To jí umožňuje projevit své nadšení, které lze přirovnat k poutu mezi matkou a dítětem.

Vše začíná jeho výcvikem!

Španělská královská akademie věd (RAE) považuje výcvik psů za druh umění. Jejich velká schopnost porozumění z nich udělala nejlepší pomocníky. Díky tomu převzít různé povinnosti v komunitě.. Mohou to být například vodicí psi pro zrakově postižené. Mohou to však být také psi vycvičení pro veřejnou bezpečnost a policejní vyšetřování.

To vše je však dáno kvalitou školení. Proto je někteří majitelé svěřují do rukou profesionálů. To je často náročný úkol, zejména proto, že je třeba pokaždé najít správná slova. Právě otázka „slov“ je klíčem k učení. Studie ukazují, že psi si snadno osvojují určitá slova. Slavný „vleže“ a „vsedě jsou mezi nimi.

Psi: pozor na to slovo!

Výcvik psa spočívá v nalezení správných slov, která mu pomohou porozumět různým povelům. Ne všechna slova jsou však pro vašeho psa dobrá. Podle nedávné studie španělské slovo „Tusa nebo Tuso může být pro psa zdrojem strachu, pokud se použije jako výzva.

Strach u psů je velmi škodlivý, protože může změnit jejich chování. Ve skutečnosti je to jedna z nejméně prospěšných emocí pro učení. Proto je důležité věnovat mu zvláštní pozornost. A to proto, aby nedošlo k drastické změně chování!

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele,
Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.