Accueil » Zvířata » proč a jak se mu vyhnout?

proč a jak se mu vyhnout?

Psi štěkají účel sdělit nám něco To může usnadnit pochopení zvířete, ale někdy to může být velmi nepříjemné. To může usnadnit porozumění se zvířetem, ale někdy to může být velmi nepříjemné.

Například sledování filmu, televize, čtení knihy nebo jen odpočinek či spánek jsou činnosti, které jsou pravděpodobně často přerušovány, protože váš pes náhle zaštěká. I když je pravda, že existuje mnoho důvodů, proč váš pes štěká. a že se to stává v mnoha situacích, častým případem je, když slyší hluk ze sousedních domů.

Proč váš pes štěká, když slyší sousedy?

Pokud vás někdy zajímalo, proč váš pes štěká Pokud váš pes štěká, když slyší sousedy, měli byste se na jeho chování podívat blíže. Zde jsou uvedeny hlavní důvody, proč může pes štěkat, když slyší sousedy, ale mohou existovat i další.

Teritorialita a ochrana:

Psi mají velmi silný teritoriální smysl, což znamená, že jakmile si všimnou přítomnosti v blízkosti svého domova, začnou štěkat, aby na sebe upozornili a zaregistrovali ji. Proto může váš pes štěkat, když někoho cítí, vidí nebo slyší.

Teritoriální a ochranný faktor vám pomáhá varovat před nebezpečím, ale zároveňMůže to vést ke štěkání jen proto, abyste slyšeli sousedy, i když se nemáte čeho bát, což byste měli svému psovi pomoci pochopit.

Zvuk zvonku:

Pes může štěkat, když slyší zvonek, protože slyší lidi a ví, že tento zvuk znamená, že když otevře dveře, do domu přijdou lidé. Z původního neutrálního podnětu zvuku zvonku se tedy stává podnět podmíněný přítomností lidí. Váš pes v reakci na to štěkáprotože si tento zvuk spojuje s příchodem lidí. Pak se domnívá, že byste měli být upozorněni na přítomnost těchto lidí a že oni by měli být upozorněni na jeho přítomnost.

Zdroj: Capture Instagram

Nyní, když znáte možné příčiny tohoto chování, přejděme k otázce, jak zabránit tomu, abyste se chovali jinak. pes neštěká u dveří aneb jak zastavit štěkot psa. když uslyší sousedy. Neexistuje žádný spolehlivý trik, jak zastavit štěkání psa, který by fungoval u všech psů nebo u stejného psa při různých příležitostech. Měli byste proto vzít na vědomí následující tipy a vyzkoušet je.

Vyhněte se očnímu kontaktu:

Naše první rada zní, abyste se vyhýbali očnímu kontaktu. přímý vizuální kontakt mezi psem a sousedy, když pes štěká.. To může být obtížné, když je pes vidí z okna nebo je potkáte na příjezdové cestě, ale to lze napravit tím, že na okna dáte závěsy nebo na zahradu hustý plot, aby pes neviděl sousedy a nemohl na ně štěkat.

Promluvte si se sousedy:

Dalším krokem je promluvit si se sousedy, aby situaci pochopili. Nesnažte se sdělit, co se děje, pomocí písemných zpráv. Je lepší vést osobní rozhovor, aby se předešlo nedorozuměním.

Ukažte jim, že jste pracujte se svým psem na nápravě tohoto chování. a hlavně se vcítit do nepříjemných pocitů, které způsobují.

Zdroj: Capture Instagram

Sousedé se seznámí s vaším psem:

Psi mají mají tendenci štěkat na cizí lidi kvůli jejich teritoriální a ochranářská povaha. Proto je třeba vytvořit mezi psem a sousedy atmosféru důvěry. Dbejte na to, aby se s nimi váš pes seznámil, přistupoval k nim s náležitou opatrností a vybudoval si k nim pozitivní vztah.

Nové školení:

Pokud se vám nepodaří přimět sousedy ke spolupráci, budete muset přijmout jiná opatření. Toho můžete dosáhnout tak, že averzivní stimulaceTo znamená, že když se někdo přiblíží k domu nebo když pes vidí lidi v sousedních domech, vydává hluk, který psa rozčiluje. Nemusí to být hlasitý zvuk nebo křik, který by ho mohl vyděsit, ale spíše něco, co ho v určitém okamžiku upozorní, rozptýlí nebo vyruší, například když jednou tlesknete.

S tímto hlukem, pes si to pokaždé spojí s v této situaci štěká, slyší hluk, který se mu nelíbí. Tak bude štěkat méně a méně, dokud nepochopí, že když neštěká, nemusíte vydávat ten nepříjemný zvuk.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele, Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.