Accueil » Zvířata » Proč byste neměli barvit jejich srst?

Proč byste neměli barvit jejich srst?

Obsah

Říká se tomu kreativní estetika. Móda barvení psů za účelem jejich úpravy nebo zdobení dala vzniknout průmyslu, který vydělává peníze.

V současné době existují módní výstřelky, které mohou být škodlivé pro naše zdraví. domácí zvířata. A to je to, co máme na mysli, když barvíme srst těchto krásných zvířat, aby mohla mít určitý vzhled. To však pro ně může mít velmi škodlivé účinky. Proto vám níže vysvětlíme nebezpečí barvení psí srsti.

Účinky barvení na zvířata

Je nesporné, že psi mohou vypadat úžasně, když je jejich srst obarvená. Také to je dědictvím soutěží krásy. Dnes je to velmi rozšířená praxe. Často se však přehlížejí možné negativní důsledky. Pokud tedy patříte mezi lidi, kteří barví srst svého domácího mazlíčka, nebo o tom uvažujete, měli byste si přečíst následující článek.

Komerční péče nyní ustupuje na další druhy služeb, jako je barvení a tetování zvířat. Tento typ služeb ponechává stranou zdraví a pohodu domácích zvířat. Důraz je kladen výhradně na estetiku a konečný výsledek.

Ve Spojených státech se pořádají soutěže v tvorbě barevných uměleckých děl na srsti psů.

Tato praxe se rozšířila po celém světě po celém světě. Zejména v zemích, jako je Čína, Spojené státy, Spojené království a Japonsko, kde se barvy používají na různých částech těla psích mazlíčků. Bez upozornění, že použité chemické látky představují pro tato zvířata zdravotní riziko.

Důvody, proč nebarvit srst domácích mazlíčkůZdroj: Capture Instagram

Častým cílem jsou světlí a bílí psi. Barva barviva lépe a pevněji ulpívá na světlých vrstvách. Z tohoto důvodu jsou pro tento typ praxe nejvhodnější bílí psi.

Nebezpečí barviv pro psy

Následky mohou být i fyzické: vyčerpání, protože ošetření je dlouhé a pro zvíře nepříjemné; čichové potíže, protože zápach barviva může být pro psa nepříjemný nebo může být pro psa nepříjemný. kočka; poranění a popáleniny při používání výrobků, které nejsou vhodné pro zvířata a poškozují jejich kůži.

To však není vše. Může mít také emocionální důsledky, jako jsou problémy se socializací Barvení: způsobuje změny ve způsobu, jakým ostatní zvířata interpretují řeč těla vašeho obarveného psa. Barvení psa nebo kočky nakonec vede k případu týrání z nedbalosti nebo neznalosti.

Mnohé z těchto chování pramení ze skutečnosti, že majitelé domácích zvířat, zejména psy, chovat se k těmto zvířatům jako k lidským bytostem, a ne jako ke zvířatům. Proto je chtějí oblékat, chtějí, aby jedli stejné jídlo. A teď si chtějí obarvit srst.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.