Accueil » Zvířata » Proč byste neměli čistit psí nebo kočičí moč chlorem?

Proč byste neměli čistit psí nebo kočičí moč chlorem?

Chlor má „dezinfekční schopnost“ a dokáže odstraňovat silné pachy. Jen někteří lidé však vědí, že používání tohoto typu výrobku je zdraví škodlivé: zejména při pokusech o odstranění psí a kočičí moči.

Proč byste si měli dávat pozor na chlór?

Chlor je chemická sloučenina a je považován za žíravou látku. Proto se doporučuje používat jej v roztoku, tj. v kombinaci vody a malého množství chlóru.

Rovněž se nedoporučuje používat jej přímo nebo s jinými typy čisticích prostředků. Reakce, kterou chlor může mít s jinými tekutinami, je přesně taková, jakou má s močí. domácích zvířat.

Jejich výkaly se skládají z nepatrného množství amoniaku, který reaguje s chlornanem sodným. (chlor) při přímém čištění, což může způsobit vznik plynů, které jsou toxické pro lidské zdraví.

Směs obou kapalin tvoří sloučeninu chloramin, která vzniká chemickou reakcí. Výrobek údajně způsobuje popáleniny očí, nosu a krku.

Chlór je tedy použití Chlór je tedy nebezpečný pro odstranění zápachu, pokud jde o kočky a psy.

kočkyZdroj: Capture Instagram
Doporučení pro čištění moči vašeho domácího mazlíčka bez bělidla

Jedna z alternativ doporučovaných odborníky je dobře vysušit povrch moči a poté jej očistit vodou, dokud se zápach neodstraní, jakmile se tak stane, mělo by se k dezinfekci použít mýdlo.

Další metoda je smíchat jednu polévkovou lžíci mýdla na nádobí a dvě polévkové lžíce jedlé sody.

Jak vyčistit kočičí moč z koberce

Čištění zápachu kočičí moči na koberci může být problém, protože vlákna koberce ji mohou absorbovat až do polstrování. A protože kočky mají vyvinutý čich, je důležité prostor řádně vyčistit a deodorizovat, aby se kočky nevracely.

Pokud hledáte řešení, které si můžete udělat sami: Místo důkladně vydrhněte sodovou vodou a nechte zaschnout. Poté je posypte jedlou sodou. Nechte jedlou sodu působit, aby pohltila přetrvávající pachy, a poté vysajte.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.