Accueil » Zvířata » Proč byste nikdy neměli nechat svého psa, aby vám olizoval obličej?

Proč byste nikdy neměli nechat svého psa, aby vám olizoval obličej?

Psi mají tendenci projevovat své city k lidem různými způsoby. Pozdrav, který si majitelé často vykládají jako projev náklonnosti a lásky. forma komunikace je způsob, jakým si zvířata olizují obličej nebo tlapky a přitom vrtí ocasem.

Olizování je velmi láskyplné a běžné gesto psů, které může být velmi zábavné, ale nese s sebou i rizika.

Olizování je pro každého psa způsob komunikace, Jak s lidmi, tak s jinými psy stejného druhu. Kromě náklonnosti a přátelství bychom však neměli zapomínat ani na to, že psi využívají svůj čich a chuť ke zkoumání okolí, což může být pro zdraví člověka škodlivé.

Proč psi olizují lidem obličeje?

Stejně jako psi vrčí, když si hrajínebo se třesou, když spí, je olizování obličeje dalším způsobem komunikace a v tomto případě jde o chování s přátelským podtextem.

Význam, jak jsme již naznačili, je afektivní, ale je také průzkumné chováníprotože pes neprozkoumává své okolí pomocí svého tlapkyJako by to dělalo dítě rukama, ale ústy.

Zdroj: Capture Instagram
Nebezpečí, která hrozí, když vám pes olizuje obličej

Dotýkání se psího jazyka ústy, nosem nebo očima může vést k infekci, protože v ústech je velké množství bakterií. V psí tlamě se hromadí mikroorganismy, bakterie a zárodky. Mnohé z nich jsou neškodné, ale jiné jsou zoonotické, což znamená, že mohou přenášet nemoci na člověka.

Totéž se může stát, když zvíře olízne ruce svého majitele a ten mu je pak přiloží k obličeji. Nezapomeňte, že psi olizují vše, co najdou na ulici, všude strkají čumáky, aby prohledali zem, a také se myjí. To vše vede k nebezpečným patogenům, které se mohou přenášet ze zvířat na člověka.

Je důležité nenechat je lízat naše rány nebo ústa, zejména dětem.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.