Accueil » Zvířata » Proč byste podle veterináře neměli kočku držet v náručí?

Proč byste podle veterináře neměli kočku držet v náručí?

Proč byste podle veterináře neměli kočku držet v náručí?

Každý, kdo žije doma s kočkou nebo s několika kočkami, ví, že tato zvířata mají velmi zvláštní, až záhadné chování. Jsou to velmi zvláštní zvířatas řadou zvláštností a zvyků, které jsou součástí jejich povahy.

Například, je normální, že kočky pohybují tlapkami, jako by se hnětly.Vyjadřují tím svou důvěru a jistotu. Svůj ocas používají jako součást řeči těla, takže v závislosti na poloze a pohybu této části těla chtějí vyjádřit ten či onen pocit.

Další vlastností kočkovitých šelem je, že mají tendenci otírat se o vás hlavou, aby na vás zanechali svůj pach a označili si tak své teritorium. Pravděpodobně jste už někdy viděli svou kočku u okna, jak vydává podivné zvuky svými zuby. Toto lusknutí je vrozený pohyb, kterým si procvičuje žvýkání.

IDokážou také poznat, že se blíží bouře, a mají rádi hřbitovy; nesnášejí čokoládu, citron a ocet a rády škrábou pohovku a ostatní nábytek v domě. Dokážou poznat, ve které místnosti se nacházíte, aniž by vás viděli, a mají jakýsi šestý smysl, protože dokážou předpovědět, kdy je někdo blízko smrti.

Veterinář vysvětluje, proč byste neměli držet svou kočku v náručíZdroj: Capture Instagram
Kočky jsou nepředvídatelná zvířata

Někdy od nás utíkají a jsou velmi vzpurné, jindy zase, pronásledují nás, kamkoli v domě jdeme, dokonce i v koupelně. Kočky se mohou zdát nezávislé, ale někdy neopouštějí stín svého pána.

Když se stanou láskyplnými, lidé se s nimi často chtějí mazlit a přitulit se k nim.. Nicméně, kočky jsou někdy nervózní, když je držíme. Děje se tak proto, že se necítí bezpečně. Většina kočky se raději dotýkají země čtyřmi tlapkami. ProtoKdyž je držíme v náručí, mnohá z nich se začnou kroutit, svíjet a napínat, protože chtějí, abyste je položili. Dalším důvodem, proč jsou nepohodlné že je nedržíte správně.

Veterinář vysvětluje, proč byste neměli držet svou kočku v náručíZdroj: Capture Instagram

Pokud je vaše kočka typ, který se rád chová, Užijte si blízkost. Pokud je však vaše kočka při nošení ve stresu, měli byste toto chování respektovat a nenaléhat na ni ani ji nenutit.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.