Accueil » Zvířata » Proč jsou kočky náchylnější k blechám než psi?

Proč jsou kočky náchylnější k blechám než psi?

Blechy jsou ektoparaziti, kteří se živí krví domácích zvířat a lidí. Mohou vstoupit do domů různými způsoby: na chlupech psů nebo koček, na oblečení obyvatel, pak se mohou usadit na nábytku, kobercích, předložkách apod.

Jedna dospělá blecha je schopna naklást až 50 vajíček denně, z nichž se vylíhnou larvy, které jsou za necelých osm týdnů připraveny k letu, je zde 50 nových blech připravených ke krmení.

V tomto ohleduLiverpoolská univerzita provedl výzkum, který zkoumal klíčové aspekty epidemiologie mikročipů z elektronických lékařských záznamů. domácích koček a psů.

Proč jsou kočky náchylnější k blechám než psi?Zdroj: Capture Instagram
Co říká studie?

Výsledky ukázal, že blechy byly přítomny ve více než 22 200 z 1 902 016 konzultací koček (1,17%) a 12 168 z 4 844 850 konzultací se psy (0,25 %). Podle odborného webu Animals Health vědci zjistili, že kočky mají často větší přístup do venkovního prostředí, a proto jsou náchylnější k blechám. Kromě toho mohou přijít do styku s divoká zvířata jako jsou lišky a ježci, kteří slouží jako hostitelé.

Proč jsou kočky náchylnější k blechám než psi?Zdroj: Capture Instagram

Studie také zjistila, že domácí zvířata bydlení v ekonomicky výhodnějších oblastech bylo spojeno se snížením výskytu 50 % pravděpodobnosti infekce blechami.

To naznačuje, že schopnost platit za ochranu proti blechám, má vliv na pravděpodobnost napadení blechami.

Kromě toho je třeba zohlednit věk psů nebo koček. významně souvisí s pravděpodobností výskytu blech. Ve skutečnosti mají mladší zvířata větší pravděpodobnost, že dostanou blechy, než zvířata starší.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.