Accueil » Zvířata » Proč jsou tlapky vašeho psa nebo kočky cítit, jako by se smažily?

Proč jsou tlapky vašeho psa nebo kočky cítit, jako by se smažily?

Pokud máte domácího mazlíčka, víte, co to znamená. Láska, kamarádství, věrnost a samozřejmě krádeže ponožek a občasné rozbití předmětu. Ale na tom nezáleží, protože nakonec jsou nejlepším přítelem člověka. Víme, že tu pro nás vždy budou. Zejména psi jsou po našem boku už léta.Jsou to věrní společníci, přirození hráči a milující přátelé. Ale jestli je něco, co nejsou, tak je to bezbolestnost.

Stejně jako všichni tvorové na zemi, Psi potřebují čas od času vykoupat. Nejsou jako lidé, kteří se sprchují každý den: když jsou psi tři měsíce staří nebo mladší, tedy když jsou štěňata, měli by se koupat jednou týdně. Do šesti měsíců věku jednou měsíčně. Když jsou konečně dospělé, stačí je koupat dvakrát ročně. Je to proto, že mají na povrchu kůže tukovou vrstvu, která je izoluje a chrání.

Ve většině případů jsou viníky bakterie zvané Proteus, které jsou zcela přirozené a obecně neškodné:

Ale i když svého psa koupete, možná jste si všimli. podivný smažený zápach (lépe se to říct nedá) z jejich tlapek.

Co je zdrojem tohoto zvláštního zápachu? Veterinář Jerry Klein v časopise Mel vysvětluje: „Pach určitých kvasinek nebo bakterií může způsobit, že psí tlapky páchnou jako smažené jídlo. Ve většině případů jsou viníky bakterie zvané Proteus. Ty jsou zcela přirozené a obvykle neškodné. Vydávají však kvasnicový zápach, který může připomínat zápach zpracovaných kukuřičných výrobků.

Zdroj: Capture Instagram

K šíření těchto bakterií může přispívat skutečnost, že psi se potí tlapkami. To vytváří ideální podmínky pro množení mikroorganismů a jejich zápach. Psi mají v této oblasti těla merokrinní žlázy. Ty fungují podobně jako lidské potní žlázy.

Je důvod k obavám?

Ve většině případů ne a lze je zmírnit pravidelnou péčí. „Tomu lze předejít správnou hygienou tlapek (například tím, že se nenechá růst příliš mnoho chlupů) a důkladným čištěním a sušením,“ říká lékař. „V některých případech je důležitá i strava. Alergie na některé potraviny mohou způsobit zánět kůže, což může vést k plísňovým infekcím s nepříjemným zápachem.

Pokud si však všimnete podivného zápachu, je možná načase. poradit se s veterinářem. „Pokud mají psí tlapky specifický zápach, příčinou je obvykle kožní onemocnění, které vyžaduje konzultaci s veterinárním lékařem“ . „Právě oni pomohou určit příčinu onemocnění, například kvasinky nebo bakterie, a následně se mohou zabývat vhodným způsobem léčby.“

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele, Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.