Accueil » Zvířata » Proč jsou zázvorové kočky výjimečné?

Proč jsou zázvorové kočky výjimečné?

Garfield, Toulouse, Demosthenes, Azrael, Oliver a Kocour v botách patří mezi nejznámější zrzavé kočky ve filmu a televizi. Podle vědecké studie, tito domácí mazlíčci jsou přátelštější a láskyplnější než kočky jiných barev.

Je to proto, že gen zodpovědný za oranžovou barvu je spojen se se*e. Díky tomu je pravděpodobnější, že zrzavá kočka bude kocour než kočka.a je mnohem vyšší.

Zajímavosti o oranžových kočkách

Obvykle se jedná o muži

Geny zodpovědné za zbarvení koček se přenášejí na chromozomu X. Stejně jako u lidí mají i kočky dva chromozomy X. Kočičí samci mají naproti tomu pouze jeden chromozom X, který je doplněn menším chromozomem Y. Tento druhý označuje jejich samčí se*e. Proto, aby byla samice plně zrzavá, musí zdědit červený gen na obou chromozomech X, což je vzácné.

Tady je důvod, proč jsou oranžové kočky velmi zvláštníZdroj: Capture Instagram
Nepatří k žádné rase

Tato zvířata nepatří k určitému plemeni. Mají však svůj původ v barevném vzoru, který se vyskytuje u mnoha plemen koček.

Na srsti mohou mít tři typy skvrn

Zrzavé kočky mohou mít na srsti různé vzory. Zde je několik příkladů:

Dobrá socializace je velmi důležitá

Kromě toho jsou zrzavé kočky obecně velmi společenské a společenské. Ale také velmi živé a hravé. Jsou ideální pro rodiny s dětmi. I když mohou být zpočátku plaché, brzy si budou hrát s každým, kdo jim věnuje pozornost.

Na druhou stranu, pokud nejsou v dětství správně socializováni nebo pokud mají špatné zkušenosti, mohou být velmi tvrdohlaví a odtažití. Proto je důležité, aby si zvykly na na pozitivní kontakt s lidmi již od útlého věku. Pokud je to možné, měly by zůstat s matkou až do věku 3 měsíců.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii. Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.