Accueil » Zvířata » Proč kočka domácí odmítá jinou kočku a jak dlouho trvá, než ji přijme?

Proč kočka domácí odmítá jinou kočku a jak dlouho trvá, než ji přijme?

Proč jedna kočka domácí odmítá druhou a jak dlouho trvá, než ji přijme

Přijmout kočka je začátek světa úžasné, protože tato zvířata představují klid a působí jako terapeut, zejména pro starší lidi, kteří hledají někoho, s kým by mohli komunikovat.

Kočkovité šelmy jsou však velmi žárlivé, a když se dostanou do domácnosti, chtějí být hlavními hrdiny a středem pozornosti jejích členů, ale co se stane, když přijde další domácí zvíře?

Článek z časopisu Animal Expert vysvětluje, jak dlouho trvá.jedna kočka přijme druhoua jak dosáhnout toho, aby si obě kočky vytvořily dobrý vztah.

Proč moje kočka nechce přijmout jinou kočku?

Odborníci poukazují na to, že kočky jsou velmi konzervativní a teritoriálníprotože v rámci svého instinktu hledání bezpečnosti potřebují ovládat prostor.

Poté, co kočkovité šelmy poznají své prostředí a sociální skupinu, vědí, že mají vše, co potřebují ke klidnému životu.

To znamená, že každá změna může způsobit stres pro kočku, protože se musí zbavit zavedených návyků. Spaní na pohovce, sdílení odpadkového koše nebo sbližování s novým nájemníkem.

Nebylo by proto divné, kdyby zvíře zaujalo nepříjemný postoj. vůči druhé kočce, protože Vidět jiné zvíře ve svém teritoriu, ale to závisí na individuálních vlastnostech každé kočky.

Proč jedna domácí kočka odmítá druhou a jak dlouho trvá, než ji přijmeZdroj: Capture Instagram

Jak dlouho trvá, než se dvě kočky sžijí?

Je těžké předpovědět, jak dlouho bude trvat, než kočka přijme jinou kočku, protože to může trvat týdny nebo měsíce, stejně jako jednu noc. Záleží na konkrétním zvířeti.

Reakce se liší v závislosti na individuálních vlastnostech věk, povaha, předchozí zkušenosti nebo genetika.

Jak uvést do domu novou kočku?

Příchod nové kočky je rozhodnutí, které stojí za zhodnocení, protože již víme, jak se tato zvířata chovají, když cítí, že je narušen jejich prostor.

Proč jedna domácí kočka odmítá druhou a jak dlouho trvá, než ji přijmeZdroj: Capture Instagram

Zde je řada doporučení, jak spolu dvě kočky mohou vycházet:

– Příprava příjezdu

– Mějte je oddělené

– Smíchejte vůně a použijte feromony

– Vzájemné vizuální seznámení koček

– Sdílení prostoru

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme nahlédnout do naší kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.