Accueil » Zvířata » Proč kočky často jedí mouchy? Měli byste jim to dovolit, nebo ne?

Proč kočky často jedí mouchy? Měli byste jim to dovolit, nebo ne?

Proč kočky často jedí mouchy? Měli byste ho nechat, nebo ne?

Na stránkách chování koček, které jedí mouchy Je to součást jejich loveckého instinktu a zvědavosti.

Někdy kočky dokonce chytí mouchu a chvíli si s ní hrají, nosí ji s sebou a nechávají ji ležet na zemi pro zábavu. Pokud ji však pozřou, není možné ji není třeba se obávatAčkoli je tento hmyz patogenní, nevyskytuje se ve velkém množství.

Při konzumaci jiných potravin je však třeba dbát na opatrnost. hmyz, jako jsou žížaly, včelyMohou obsahovat parazity, kteří jsou pro kočku škodliví, včetně střevních červů. V takovém případě zkontrolujte reakci kočky během několika hodin po požití.

Proč kočky často jedí mouchy?

Mouchy jsou neodolatelné pro kočky, protože jsou hlučnéJsou hluční, všude najednou a je obtížné je chytit. Kočka proto stráví hodiny pronásledováním a snahou chytit mouchu. Některé mouchy kladou vajíčka na tělo kočky. Z nich se vylíhnou larvy a červi, takže je třeba. Vezměte kočku k veterináři, pokud je to nutné.

kočkyZdroj: Capture Instagram

Pokud používat repelenty na hubení much.Uvědomte si, že tyto spreje jsou pro kočky často toxické. Před použitím takového přípravku se ujistěte, že je vaše kočka mimo místnost. Nastříkejte insekticid a zavřete dveře. Po hodině se kočka může vrátit do místnosti.

Důvody, proč kočka běžně žere mouchy nebo jiný hmyz:

Hlad nebo nedostatek vitamínů: je to vzácné, ale některé kočky jedí hmyz z hladu, ačkoli malý hmyz má nízký obsah bílkovin, z toho nebudou mít velké uspokojení.

Lovecký instinkt: toto je nejpravděpodobnější vysvětlení toho, proč kočkovité šelmy žerou mouchy, protože hmyz, který skáče nebo létá, je neodolatelné pokušení pro kočky.

Zvědavost: kočky jsou přirozeně zvědavé, zejména když jsou mladé. Když se tedy setkají s něčím, co neznají, například s hmyzem, snaží se ho odehnat.

Jak zabráním své kočce v pojídání much?

Je těžké zabránit kočce jíst mouchy před pojídáním much nebo jiného hmyzuprotože je to instinktivní. Jediné, co můžete udělat, je pokusit se odvést jeho pozornost. Pokud vidíte, že vaše kočka pronásleduje hmyz, vydejte zvuk, aby si to rozmyslela.

Pokud kočka sežere najednou velké množství hmyzu, může to způsobit problémy s. žaludek. Například hmyz s tvrdým exoskeletem, jako jsou brouci, je pro kočičí trávicí trakt velmi dráždivý. Pokud se necítí dobře, zvrací nebo má průjem. Kromě toho může kousek hmyzu uvíznout v kočičím krku a způsobit udušení.

I když byste neměli zapomenout, že pojídání hmyzu je součástí kočičího instinktu a zvědavosti.Je důležité, abyste si nezpůsobili zdravotní problémy.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.