Accueil » Zvířata » Proč kočky nemají rády lidská setkání a co s tím dělat

Proč kočky nemají rády lidská setkání a co s tím dělat

Proč kočky nemají rády lidská setkání a co s tím dělat

Psi a kočky vystavení vysokým hladinám nové situace, jako je setkání s cizími lidmi, pobyt v hlučných skupinách lidí nebo objevování nových vůní, vnímají tyto změny často negativně a projevují je ve svém chování.

Ve světě koček je to normální že většina koček je velmi ostražitá vůči cizím lidem. Kočky se obecně bojí neznámého, protože v kočičím světě je vždy na prvním místě přežití. Proto když se setkají s domnělou hrozbou v podobě cizího člověka, podniknou všechny možné kroky, aby se od něj distancovali, dokud se nepřesvědčí, že mu mohou důvěřovat.

Proto je nejlepším způsobem, jak zvyk skupinám lidí je respektovat jejich režim a časový rozvrh, snažit se zabránit tomu, aby je hosté obtěžovali nebo na ně příliš lpěli, poskytnout jim bezpečný prostor, kam se mohou v klidu uchýlit, postupně je přivykat na to, že jsou v bezpečí. změny v domě.

Zdroj: Capture Instagram
Význam socializace koček

Jak již bylo zmíněno výše, vztah mezi kočkou a cizím člověkem je často prakticky nemožné.

Období socializace kotěte je obecně mezi 2 a 8 týdny, ačkoli někteří tvrdí, že může být až 12 týdnů. V každém případě jsou první měsíce života kotěte velmi důležité pro jeho socializaci a kontakt, který má v tomto období se všemi druhy lidí. (různých velikostí, plemen, věku, pohlaví atd.) je zásadní.

Zdroj: Capture Instagram
5 tipů, jak si získat důvěru kočky

1. Dejte mu čas, aby se usadil
2. Přimějte je, aby si vaši přítomnost spojovali pozitivně.
3. Vyhýbání se sankcím
4. Organizujte každodenní hraní
5. Nabídněte svou náklonnost

Pomozte své kočce být více společenská

Domácí kočky mohou být velmi společenská zvířata pokud jsou k tomu vedeni od útlého věku a pokud vyrůstají v láskyplném a přátelském prostředí. Naučit dospělou kočku být společenskou je mnohem složitější než naučit kotě. Pokud chceme, aby naše kočka byla společenská, není lepší způsob, než ji vychovávat od narození.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.