Accueil » Zvířata » Proč kočky nosí domů mrtvá zvířata, říká veterinář

Proč kočky nosí domů mrtvá zvířata, říká veterinář

Proč kočky podle veterináře nosí domů mrtvá zvířata?

Původ tohoto chování vychází ze vztahu divokých koček. se svými potomky, které učí lovit již několik dní po narození. Toto chování se však týká milionů druhů volně žijících zvířat po celém světě.

Vaše kočka už vám pravděpodobně přinesla myši, ptáků nebo jiných uhynulých zvířat ve vašem domě. Nepropadejte panice, je to běžné kočičí chování, souvisí s jejich loveckou povahou.

Mia Cobbová, veterinární lékařka z Centra pro vědu o dobrých životních podmínkách zvířat (Centre for Animal Welfare Science) na univerzitě v Melbourne v Austrálii, vysvětlil některé z těchto problémů hlavní důvody pro tento konkrétní zvyk.

Proč kočky nosí domů mrtvá zvířata?

Toto chování pochází od matek, které se učí Nejprve loví mrtvou kořist, kterou se živí, a pak živou nebo umírající kořist, se kterou si hrají. Nejprve loví mrtvou kořist, kterou se živí, a pak živou nebo umírající kořist, se kterou si hrají. Toto chování je však častější u divokých koček než u koček domácích, které si pletou své majitele s těmi „nejlepšími“. studenti“ .

Proč kočky nosí domů mrtvá zvířata?Zdroj: Capture Instagram

Kočkovité šelmy tedy přinášejí mrtvá zvířata svým majitelům, aby je naučili lovit, nebo v jiných případech, aby se s nimi jednoduše podělili o odměnu. Nicméněkočky nejsou vždy zodpovědné za smrt divokých zvířat; V některých případech se dokonce jedná o oportunisty, kteří našli již uhynulé zvíře a odnesli si ho domů.

Co dělat, když se u vaší kočky objeví mrtvé zvíře?

První věc, kterou je třeba mít na paměti je, že pokud vaše kočka přinese hlodavce nebo ptáka, je třeba kontrolovat parazity v důsledku kontaktu vašeho zvířete s divoké zvíře. Kočka se tímto způsobem může snadno nakazit svrabem.

Proč kočky nosí domů mrtvá zvířata?Zdroj: Capture Instagram

Můžete také přijmout preventivní opatření, abyste zajistili, že váš domácí mazlíček Můžete také přijmout preventivní opatření, aby váš domácí mazlíček neovlivňoval volně žijící zvířata, například omezit místo a čas, kdy chodí ven, nebo ho vodit na vodítku. Nezapomeňte, že chov koček uvnitř může také omezit šíření nemocí na lidi a jiná zvířata.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.