Accueil » Zvířata » Proč kočky vrní? Zjistěte skutečný důvod

Proč kočky vrní? Zjistěte skutečný důvod

Kočičí vrnění je mnohem složitější, než se zdá. Je to zvuk s mnoha nuancemi a interpretacemi. Jeho pochopení je tak složité, že se ani odborníci neshodnou na tom, proč vzniká, ačkoli existují různé teorie.

Obecně, kočičí vrnění je spojováno s kočičím štěstím.

Vrnění může znamenat nervozitu, stres, strach, úzkost, štěstí, vzrušení, vnímání nebezpečí. Dělají to i v posledních chvílích svého života.

V mručení je tolik pocitů a vjemů, že je vhodnější k němu přistupovat jako k systému, který zahrnuje komunikaci a léčení. S mňoukáním to nemá nic společného. Tyto zvuky mají čistě komunikační funkci.

A vrnění se netýká výhradně koček, i když se týká výhradně kočkovitých šelem. Pumy, rysi a gepardi také neustále vrní. Na druhou stranu, velké kočky, jako jsou tygři a lvi, vydávají podobný zvuk.

Zdroj: Capture Instagram
Nedbalá komunikace

Tyto nevinné zvuky vydávané kočkami nebyly dosud podrobně studovány, a tak je stále mnoho mezer ve znalostech, které je třeba zaplnit.

Vědci přišli na to, že kočky se vzájemně dorozumívají mručením a pokoušejí se o pochopit, co od lidí chtějí. Od žádosti o jídlo až po ukazování, kde je ten druhý.

Zdroj: Capture Instagram

„Mnozí se domnívají, že kočka vrní ze spokojenosti a potěšení. Kočka ale také vrní, když je zraněná a trpí.. Podle doktorky Elizabeth Von Muggenthalerové je vrnění s nízkofrekvenčními vibracemi „přirozeným léčebným mechanismem“.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.