Accueil » Zvířata » Proč mě moje kočka olizuje a kouše? Odpověď odborníků

Proč mě moje kočka olizuje a kouše? Odpověď odborníků

V tomto článku se podíváme na to, proč vás kočka kouše po olizování. Budeme proto diskutovat o důvody za jeho chování.

Proč vás kočky olizují?

Pokud vás kočka olizuje, chová se jako by šlo o další kočku. Jedná se o velmi pozitivní sociální chování což dokazuje jeho lásku k pánovi.

Kočky se olizují na znamení náklonnosti. Nadměrné olizování je však známkou stres nebo úzkost. Pak je důležité pečlivě sledovat, jak se kočka olizuje.

Proč mě moje kočka olizuje a kouše? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram
Proč koušou?

Rozzlobené a vyděšené kočky mohou kousat. Chování, které je doprovázeno shrbený postoj předtím a štětinatou srst.

Ostatní kousnutí mohou být kousnutí při hře. Pokud pozorně sledujete, jak si kočky mezi sebou hrají, všimnete si, že dochází k pokousání.

Existují také varovná kousnutí když je hladíte a oni chtějí, abyste přestali.

Proč se olizují a pak koušou?

Kočky vás mohou olízat a pak kousnout. Je to buď varování, abyste přestali hladit, nebo projev náklonnosti.

Proč mě moje kočka olizuje a kouše? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram

Kočky se olizují a kousat se navzájem při péči o tělo. Jedná se o normální chování kočkovitých šelem. Pokud si toho všimnete, nepanikařte, je to přirozená reakce.

Co dělat, když vás kousne?

Víme, že naše tolerance k těmto kousnutím není vždy vysoká., zvláště když je pohladíme a oni nás překvapí kousnutím. V ideálním případě byste měli po kousnutí přestat kočku hladit, aby kočka pochopila, že mazlení nebo hraní bude ukončeno. Pak si kočky nevšímejte, když to dělá, aby časem věděla, že pokud vás bude kousat, nebude ji hladit. Nezapomeňte posílit pozitivní chování dobrým objetím nebo láskyplnými frázemi.

Pamatujte si, že pokud pozorujete agresivní chování s kousáním, jedná se o problém s chováním. Měla by být ošetřena odborníkem.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.